Кіно, технології, ігри та інше у нашому телеграм каналі. Приєднуйся зараз

«1+1» VS Geek Journal: чому всеукраїнський телеканал виступив проти каналу україномовних кінооглядів

Теперішня ситуація може призвести до повного зникнення каналу блогера Тайлера Андерсона.

1+1

Відомий запорізький блогер під псевдонімом Тайлер Андерсон повідомив, що його YouTube-канал із кінооглядами намагаються заблокувати. За його словами, усе через скарги з боку каналу «1+1» на контент.

Почалося це все вчора, 21 січня. У соцмережах Geek Journal (проєкт Тайлера) з’явилося звернення до підписників. Він повідомив, що канал з оглядами може скоро просто припинити своє існування. Усе через те, що канал «1+1» надіслав одразу три скарги (тепер їх уже чотири) за «порушення авторських прав».

Блогер пов’язує це все з його останнім роликом під назвою «Як втратити все за 30 років? Коли 1+1 став г+г? СВ Шоу, Імперія кіно, Шоу довгоносиків, ТСН». Фактично, там він серйозно взявся за розбір та критику контенту каналу. Пропонуємо вам самостійно переглянути відео, яке тепер можна знайти тільки на просторах інших соціальних мереж.

Плюсам не сподобалось, коли їм в очі кажуть, те що люди думають давно. Вони образились і тепер швиряють свої страйки, як мавпа кетяхами. Це означає, що наш канал під загрозою свого існування. Нам дуже шкода років нашої праці, тож за можливості завантажте якомога більше тих відео, що лишились. Бо, ви не смійтесь тільки, «удаляют із всєх сєтєй!»

Коментар Тайлера Андерсона в одному з останніх постів у соцмережах

Водночас, менше години тому представники «1+1 media» випустили офіційний коментар щодо цієї ситуації. У ньому вони зазначили, що правила YouTube категорії Fair Use не можуть використовуватися до монетизованих каналів. Саме на це правило й посилається Geek Journal при підготовці матеріалів.

Використання контенту 1+1 media, як і інших медіагруп, оглядачами чи блогерами в інтернеті, дозволено лише за попередніх домовленостей із правовласниками. Будь-яке копіювання, трансляція чи поширення контенту без такого дозволу є незаконним і розцінюється як піратство. Принцип fair use, на який посилається автор вищезгаданого каналу, не можна застосувати до каналів із монетизацією та, зокрема, до заблокованих відео, оскільки вони містять рекламну інтеграцію.

Витяг із заяви «1+1 media»

Проте, тут є деякий нюанс, і міститься він саме в правилах YouTube щодо Fair News. Аби не бути голослівними, ліземо туди та шукаємо згадки монетизації в правилах використання. Бачимо наступне:

[Виділений фрагмент]: Комерційне використання рідше вважається Fair Use, але все-таки можна монетизувати відео, яке містить матеріали Fair Use.

Отже, ситуація якось вийшла не дуже приємна. Наразі Тайлер Андерсон розбирається в ситуації та планує свої подальші дії. Чекаємо на продовження історії.