😀

кіно, комікси, ігри та інше 24/7 у нашому телеграм каналі. Приєднуйся зараз

10 найуспішніших українських фільмів 2020-го року

Які вітчизняні фільми змогли завоювати найбільше прихильників?

ukr-films

Портал «Нове українське кіно» зібрав рейтинг українських фільмів минулого року за касовими зборами. Зазначимо, що 2020-й подарував нам 24 вітчизняні стрічки в кінотеатральному прокаті. Не важко здогадатися, що «касою» можуть похизуватися тільки ті картини, що встигли вийти в кінотеатрах до введення карантину.

Отже, рейтинг виглядає так:

  1. «Мої думки тихі» — комедія; зібрала 10 млн гривень. Картина за участі Ірми Вітоської та Андрія Лідаговського вийшла 16 січня. Варто зазначити, що на неї витратили 9,2 млн гривень, тож фактично це єдиний фільм, що хоч на трохи, але зміг у 2020-му окупити свій бюджет зборами.
  1. «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке» — сімейний фільм; зібрав 9,6 млн грн. Ця різдвяна казка про боротьбу козака Семена та Чорта потрапляла до кінотеатрів двічі — із січня до пандемії, та трохи в грудні. Це допомогло картині стати одним із найкасовіших фільмів року, але у 2020-му це таке-собі досягнення.
  1. «Наші котики» — військова комедія; зібрала 8,7 млн грн. Картина Володимира Тихого вийшла 30 січня. Повна назва фільму звучить як «Наші котики або як ми полюбили лопати в умовах обмеженої антитерористичної операції з елементами тимчасового воєнного стану».
  1. «Черкаси» — військовий фільм; зібрав 6,4 млн грн. Воєнна драма Тимура Ященка вийшла 27 лютого. Пізніше «вдарив» карантин, і прокат фільму зупинили, зафіксувавши цифру зборів на місці.
  1. «Віддана» — екранізація роману; зібрала 6,3 млн грн. Це історичне фентезі за твором Софії Андрухович показували ще минулої зими. Не дивлячись на широкий ажіотаж (паралельно з показом навіть влаштовували виставки костюмів, випускали ювелірні прикраси і т.д.), збори дотягнули тільки до 5-го місця цього ТОПу.
  1. «Гола правда» — комедія; зібрала 4,3 млн грн. Картина вийшла 13 лютого. Старт стрічка мала непоганий, але вже на третій вікенд відбувся різкий спад (на 80 %), що сильно загальмувало касові збори. У підсумку, за перші 2 тижні зібрали 3 млн, а іншу частину суми — за весь час до сьогодні.
  1. «Казка старого мельника» — фентезі; зібрала 1, 093 млн грн. Фільм і досі в прокаті, але потрапити на сьоме місце йому дозволили збори всього за тиждень. Ця сімейна історія ще має потенціал на майбутнє.
  1. «Атлантида» — арт-хаус; зібрала 1, 075 млн грн. Суму вдалося зібрати за чотири тижні прокату.
  1. «Фортеця Хаджибей» — пригодницький фільм; зібрав 750 тис грн. Це історично-пригодницький проєкт режисера Костянтина Коновалова. Події розгортаються наприкінці XVIII століття під час російсько-турецької війни.
  1. «Толока» — фільм-балада; зібрав 654 тис грн. Це поетична балада режисера Михайла Іллєнка. Прем’єра відбулася ще 10 березня, але, зрозуміло, що карантин «пожити» картині не дав. Пізніше, 20 серпня, фільм знову запустили в кінотеатрах.