Кіно, технології, ігри та інше у нашому телеграм каналі. Приєднуйся зараз

5 серіалів антиутопій, які показують наше майбутнє

Погляд на всесвіти, де лише одна чи дві події склалися зовсім по іншому: захоплення Америки радянським союзом, радикальна демократія у Польщі чи політик, який меле дурниці на весь світ! Приємного перегляду.

Антиутопічні серіали

Уже всі встигли подивитися фільм «Зараза» 2011-го року? Це той, де пандемія невідомого вірусу почала косити людство, як комбайн пшеницю. Якщо вже велику популярність набрали фільми та серіали про кінець світу та зомбі-апокаліпсис, то чому б не переглянути ще 5 серіалів-антиутопій, де розповідаються не менш фантастичні, але більш креативні сценарії існування людства.

Одразу зазначимо: спойлерів чи супер-детального опису сюжету тут не буде. Також більшість трейлерів не озвучені українською мовою, хоча самі серіали ви спокійно знайдете в українському дубляжі.

РОКИ І РОКИ / ДОВГІ РОКИ

Антиутопії не завжди про нано-технології чи захоплення світу якимись державами/компаніями. Є ще таке поняття, як «дистопія». Це той варіант розвитку подій, коли уявний світ не дуже то й відрізняється від нашого, за виключенням якихось основних факторів. Найголовніше — ці фактори цілком реальні і для нас самих у майбутньому.

Події розгортаються у найближчому майбутньому, де нам показують історію британської сім’ї. Уявіть версію президента чи прем’єр-міністра, який не слідкує за своїми думками і говорить все, що заманеться. Наприклад, у Великій Британії на виборах перемагає партія з назвою FUCK. Її лідерка постійно використовує це слово і говорить на камеру все під ряд. Як вам ідея про право голосувати на виборах тільки якщо маєш IQ понад 70?

Це тільки початок того свавілля і трешу, який є у міні-серіалі від BBC. Там є й Україна, яку продовжує задовбувати Росія. На додачу маємо історію українця нетрадиційної орієнтації, який потім виїжджає до Великобританії.

1983

Хто добре знає польську мову — можете дивитися в оригіналі. Дякуємо Netflix, що у нас є змога подивитися круті серіали не тільки від великих компаній та іменитих режисерів.

Альтернативна версія подій серіалу відбувалася у далекому для нас минулому. Польська незалежна спілка робітників (а згодом і суспільно-політичний рух) «Солідарність» на початку свого існування у 80-х роках минулого століття трохи перестаралася у боротьбі з комуністичним режимом. Справа дійшла до відкритих терористичних дій, через які Польща так і залишилася радянською країною.

Серіал же розповідає про двохтисячні роки, де інспектор народної поліції Анатоль береться за розслідування смерті підлітка. Як наслідок — вона розкриває купу секретної інформації про політичний устрій країни та її лідерів.

ПІДОЗРЮВАНИЙ / У ПОЛІ ЗОРУ

Кому сподобався фільм «Сноуден» — маєте подібний сюжет у вигляді серіалу. Джонатан Нолан вирішив розказати історію не дуже антиутопічну (принаймні на сьогоднішній день). У США, щоб уникнути повторення терактів 11 вересня, вирішили розробити систему, яка стежить за громадянами та аналізує їх життя. Усе задля виявлення потенційних терористів.

Розробив цю систему Гарольд Фінч, доволі багата і впливова людина. За стандартом, тут мала би бути історія про багатія, який для захоплення країни використовує таку програму. Аж раптом — все навпаки. Фінч розуміє, що ця програма може виявляти не тільки терористів, а й прогнозувати скоєння маленьких локальних злочинів.

Тільки-но він хотів запропонувати державі зайнятися ще й дрібною злочинністю — на нього нападають та майже вбивають, через що Фінча частково паралізує. Проте, все ж він хоче допомогти звичайним людям, через що збирає таку собі «команду мертвих» із загиблих «на папері». Далі — історія боротьби зі злочинністю зі своїми сюжетними твістами, політичними іграми та інтригами.

МЕЖА (2008-2013)

Серіалу Джей Джей Абрамса трохи не пощастило. Його концепція дуже схожа на серіал Lost, з яким він виходив майже одночасно. Тому «Межу» багато хто не помітив, а дарма. Серіал іде за зовсім іншим сюжетом і вже більше схожий на фантастично-детективну антиутопію.

Зав’язка така: у США починають коїтися якісь дивні інциденти. Їх береться розслідувати агент ФБР Олівія Данем, яка згодом долучає до роботи трохи навіженого науковця та його сина. Як результат — відкриття паралельного світу, який майже один в один є копією нашого. Протягом усього серіалу вони встановлюють зв’язок, розслідують дивні та трохи «Надприродні» справи.

АМЕРИКА (1987)

Знаємо, картинка вже далека від сучасної. Проте ви маєте супер-можливість подивитися на Америку, яку таки захопив СРСР за допомогою якоїсь надпотужної зброї. І це погляд на «антиутопічну» ситуацію з точки зору американців, для яких Радянський Союз — все ще реальна загроза.

Усі події відбуваються через 10 років після створення маріонеткового радянського керівництва, яким керують два офіцери. Однак, у цей же час із колонії звільняється колишній президент США, який піднімає народ на повстання та боротьбу з радянськими загарбниками.

Це більше ретроспектива, бо сама картинка застаріла, та й сюжет не надто закручений. Хоча на Америку у стилі радянського побуту все ж цікаво дивитися.