😀

кіно, комікси, ігри та інше 24/7 у нашому телеграм каналі. Приєднуйся зараз

Білорусь — поза зоною досяжності: в країні намагаються блокувати сайти ЗМІ та соціальні мережі

Пошуковики, соцмережі та месенджери. Інформацію стримують відусюди.

Білорусь

Сьогодні вночі Білорусь не спала. Ще до оголошення навіть попередніх результатів виборів президента, люди вже почали збиратися на вулицях не тільки столиці, а й в інших містах. Влада країни вирішила застосувати один із типових методів замовчування інформації — блокування інтернет ресурсів.

Відтак, сьогодні вранці  в Білорусі все ще спостерігаються проблеми з доступом в мережу як через мобільний, так і стаціонарний інтернет. Багато ресурсів поза доменною зоною BY в Мінську не відкриваються. Популярні соцмережі — Instagram, Twitter, Facebook та інші — не працюють, або працюють із перебоями.

Месенджери, на кшталт Telegram, поки що тримаються, але і там вже спостерігаються труднощі. Втім, Telegram-канали білоруських ЗМІ оперативно публікують усю наявну інформацію. До речі, якщо ви хочете слідкувати за подіями, ось перелік каналів у Telegram. Там і фотографії, і відео, і повідомлення з місця подій. Там же є і посилання на сайти цих ЗМІ:

До речі, останнє ЗМІ у списку ще й відомо тим, що зробило цікаве опитування серед своїх читачів. У Білорусі заборонені будь-які соціологічні опитування стосовно політичного життя. Тож вони у своєму Twitter запустили голосування про фільми. Читачі обирали кращий серед варіантів:

  • Самотній чоловік (Олександр Лукашенко)
  • Три жінки (Світлана Тихановська та інші кандидатки від опозиції)
  • Жоден з фільмів
Опрос Беларусь

Також у Білорусі зараз проблеми з доступом і до інших сервісів — на кшталт замовлення таксі. Глобальні пошукові системи — Google.by, Yandex.by — працюють із перебоями. Також білоруські ЗМІ повідомляють, що їх сайти заблоковані навіть для громадян інших  деяких інших держав. Ми спробували зайти за посиланнями у Telegram-каналах на усі ресурси, і у нас із Дніпра, все працює.

Жыве Беларусь!