😀

кіно, комікси, ігри та інше 24/7 у нашому телеграм каналі. Приєднуйся зараз

Це справді працює? ТОП найшаленіших та найдивніших рекламних кампаній відеоігрової індустрії

Коли типові «круті» ролики з ігор у якості реклами більше не «прокатують», на допомогу приходять відвага, абсурд та нестримність!

ґеймер

Кожна рекламна команда прагне при створенні своїх проєктів принести щось креативне та нове. Ця мета не обійшла й авторів реклами відеоігор. Проте іноді жага до креативу починає потихеньку перетинати межу адекватності, логіки чи взагалі жанру, відхиляючись у бік якоїсь дивини, яку важко хоч якось з іграми пов’язати. От саме про такі випадки ми вам сьогодні й розкажемо на Geek.Informator. Це все необов’язково буде присутнє в одному випадку, але щось та й буде. Також не всі «дивні» реклами обов’язково будуть поганими, але просто іноді піарщики трохи переборщують…

Mass Effect 3: якщо сюжет у космосі, то й самій грі потрібно в небо…

Компанія Electronic Arts — дебела організація з чималою кількістю фінансів та ресурсів. Схоже, представники її й самі розуміють можливості, що їм надаються, і це добре показала піар-компанія Mass Effect 3.

Якщо коротко, то маркетологи компанії вирішили: «а чому б нам не взяти декілька копій гри, та не зафігачити їх прямо в небо?». Навряд-чи після озвучення цієї ідеї хтось довго вагався, бо вони швиденько підготували повітряну кулю, закріпили коробки з тайтлом, оснастивши їх засобами для посадки, та відправили вверх.

Як не дивно, усе пройшло доволі непогано: ігри полетіли, трохи відчули себе пілотами, а потім спокійно опустилися на землю, де дісталися якимось щасливчикам. Ну, майже всі з них… Одна з коробок застрягла на дереві, і вже за декілька хвилин під ним зібрався чималий натовп, де кожен намагався першим вихопити халяву. Там навіть невелика штовханина за гру почалася, але обійшлося без травм.

Ідея нестандартна, але доволі непогана. Проте, у майбутньому авторам кампанії варто краще попрацювати над приземленням.

Dead Space 2: мами теж можуть грати в ігри… навіть, якщо це горрори

Так, знову Electronic Arts, але тут ситуація навіть краща. Компанія деяких період всерйоз запиралася з креативністю. Тепер вона вирішила орієнтуватися не тільки на ґеймерів, але й навіть на їхніх матінок. Нагадаємо, мова йде про горрор Dead Space 2…

Отже, що вони зробили? Узяли 200 жінок, що є матерями потенційних ґеймерів, увімкнули їм демонстрацію ґеймплею Dead Space 2 і знімали їхню реакцію. Невідомо, на що вони розраховували, показуючи немолодим жінкам шутер від третьої особи в жанрі survival horror з усією його кривавістю та жорстокістю. Звичайно, за їхніми реакціями було кумедно спостерігати збоку, та й не всі реагували типу «аааа, який жах», але ставимо на те, що ці жінки навряд-чи після такого дозволяли своїм дітям грати в Dead Space 2.

Turok: Evolution: чому б вам не назвати свою дитину іменем головного героя?

Тепер мова піде вже про видавця Acclaim Entertainment. Найкраща реклама — це задоволені клієнти, чи не так? Хто ж може бути більш задоволеним, ніж ті, кого звуть як головного героя гри? Та будь-хто, насправді, але зараз не про це…

Отже, представники згаданої компанії вирішили рекламувати гру Turok: Evolution таким чином: усім батькам, що народять дитину 1-го вересня та в американській лікарні, а потім назвуть його Турок (на честь головного героя), виплатять по 10 тис доларів. Чи погодився хтось на таке — невідомо, до того ж і змінити дитині потім ім’я коштувало значно менше, ніж отримана сума, а тому, можливо, бажаючі таки були.

Невідомо, чого саме намагалися домогтися такої рекламою видавці, але маємо, що маємо. До речі, компанія вже давно закрилася. Хто знає, може тут є якийсь зв’язок?

Skyrim: «Вітаємо, у вас народився Довакін!»

Як не дивно, але попередній випадок з іменем дитини не єдиний. Тим же шляхом пішла навіть відома Bethesda з рекламою Skyrim. Компанія пообіцяла надати довічний доступ до всіх своїх ігор тому, хто назве свою дитину Довакіном.

Представники компанії навіть ввічливо зазначили, що не варто робити необдуманих вчинків заради грошей, оскільки дитину можуть потім дратувати однолітки. Постає питання — якщо ви це розумієте, то навіщо робите таку пропозицію, дратуючи бажаючих? Проте, це вже їх справа.

На відміну від попереднього випадку, тут точно відомо, що щонайменше одна сім’я вирішила піти на такий крок. Том та Маґан Келлермаєри назвали свого сина, який народився прямо в день виходу гри, Довакіном. Bethesda жест оцінила, і навіть дописала відгук: «Якщо світові загрожуватиме Алдуїн, ми тебе знайдемо».

Ребенок с именем Dovahkiin

Resident Evil 4: Ви заражені зомбі-вірусом!

Автори гри вирішили підлючити до реклами свого тайтлу бажаючих приколотися над своїми друзями. З цією метою вони створили спеціальний сервіс, за допомогою якого можна було запросити відсилання СМС-повідомлення на номер друга з текстом, який попереджав, що той заражений Т-вірусом, і йому терміново потрібно бігти до лікарні.

Саме цей вірус у світі гри перетворював людей на зомбі. Цікаво, що вводити можна було будь-який номер, а тому такі повідомлення могли без проблем отримати люди, що й гадки не мали про існування якоїсь там Resident Evil, і що при отриманні такого повідомлення їм не потрібно збирати речі та переїжджати до лікарні. Дехто і справді встиг позадовбувати лікарів через Т-вірус. Проте, обійшлося без масового психозу.

BMX XXX: порно — найкраща реклама!

Студія Underground Development бачила, що її серія ігор BMX якось в’яло просувається, а тому скоро від неї, можливо, взагалі доведеться відмовитися. Що ж робити? Вона вирішила вдатися до найрадикальніших заходів — податися в еротику. Хоча, тут навіть на порнографію тягне, але то вже вам для себе вирішувати.

Отже, що вона зробила? У нову гру серії вирішили додати молодих та сексуальних дівчат на велосипедах. Звичайно, мінімум одягу, мінімум сором’язливості, але (не забуваємо, що було це давно) і мінімум полігонів, тож вийшло не дуже переконливо.

Підкріпляти все це діло вирішили «цікавим» промо — оголосили вони конкурс для повнолітніх дівчат. Вони мали сфотографуватися оголеними та закинути це діло прямо на сайт гри. Нагородою за це була поїздка у відомий європейський стрип-клуб у якості почесного гостя. Спойлер — грі це все не допомогло.

Sonic 2: Гра може бути не тільки грою

У давні-давні часи, коли Sega Genesis викликала відчуття футуристичності та технологічного майбутнього, розробники цієї консолі провели цікаву рекламну кампанію. Тоді вони вели відкрите протистояння з Nintendo, і навіть оригінальна назва оголошує, що Sega робить те, чого не робить Nintendo — «Sega Does what Nintendon`t».

У рамках цієї кампанії було чимало цікавих маркетингових засобів, але сконцентруємося на одному рекламному ролику. Продати тоді намагалися Sega Genesis, де пропонувалося взяти ще й Sonic the Hedgehog, та отримати додатково другу частину гри. Автори цього шедевру зазначили, що Sonic 2 може не обов’язково бути тільки відеогрою, а ще й ножем, капелюхом чи навіть ганчіркою!