😀

кіно, комікси, ігри та інше 24/7 у нашому телеграм каналі. Приєднуйся зараз

Декілька користувачів Steam подали до суду на Valve

Компанія нібито не дає розробникам можливості встановлювати різні ціни на свої проєкти.

До Каліфорнійського федерального суду надійшов позов від п’яти користувачів Steam, які звинувачують Valve Corporation у перешкоджанні конкуренції на ринці ПК-ігор. За словами позивачів, стандартні ціни проєктів на всіх ПК-платформах не відрізняються, бо Valve змушує до цього розробників, які розміщують свої творіння у Steam.

На думку позивачів, на це сприяє положення MFN (most favoured nation) у контракті, який Valve укладає в якості дистриб’ютора. За ним розробники, встановлюючи ціну на свою гру, зобов’язуються продавати проєкт у Steam за тією ж вартістю, що й на інших ПК-платформах. Позивачі стверджують, що у сфері дистрибуції цифрових версій ігор з’явився «штучний бар’єр», який не дозволяє компаніям-новачкам конкурувати.

Якби цей ринок працював, як задумано, положення MFN в Steam не існувало, а платформи могли б встановлювати різні ціни, то конкуренти Steam могли б надавати той же (або вищий) відсоток доходу для розробників при більш низьких цінах для споживачів.

Наразі Valve ніяк не прокоментувала ситуацію. Нагадаємо, що раніше Єврокомісія оштрафувала компанію в числі інших ігрових видавництв за порушення антимонопольного законодавства через те, що ті продавали ігри в Steam з прив’язкою до регіонів. Valve збирається оскаржити рішення.