😀

кіно, комікси, ігри та інше 24/7 у нашому телеграм каналі. Приєднуйся зараз

Дослідники використовують відеогру для боротьби з коронавірусом

Ні, це не Plague Inc.

Коронавірус

У той час як COVID-19, він же ж коронавірус, продовжує поширюватися світом, дослідники докладають усі зусилля, щоби зупинити його. Серед спільноти, через оригінальний підхід до проблеми, виділяється команда університету Вашингтона в Сіетлі. Вони застосовують відеогру.

Йдеться про Foldit — проєкт, який вийшов у 2008 році. Ґеймплей забавки полягає в складанні білків для розуміння їхньої структури. Нещодавно вони додали пазл на основі COVID-19. Як можна зрозуміти, без уже наявної вакцини це справжнє випробування.

Коронавіруси мають білкові «шипи» на їхній оболонці, які щільно зв’язуються з білковими рецепторами розташованими на поверхні людської клітини. Дещо раніше дослідники визначили структуру білків-шипів коронавірусу 2019 і те, як вони зв’язуються з людськими рецепторами. Якщо ми зможемо розробити білок, який зв’язується з білком-шипом коронавірусу, це можна використати для блокування взаємодії з людською клітиною та зупинити інфекцію!

Опис головоломки

Розробники гри повідомляють про зростання активності в грі. Зараз сотні людей у ній і вони «рівні та дещо кращі за комп’ютер у складанні довгих ланцюгів амінокислот у компактні тривимірні фігури», особливо коли проблема «потребує інтуїтивних змін або стратегічних переміщень».