Кіно, технології, ігри та інше у нашому телеграм каналі. Приєднуйся зараз

Фільм “Буча” представили в Українському культурному центрі в Лос-Анджелесі

Неймовірна історія про неймовірну людину.

Фільм "Буча"

Журналісти порталу Deadline відвідали Український культурний центр в Лос-Анджелесі, де був представлений чорновий монтаж фільму “Буча”, режисера Станіслава Тіунова. Фільм розповідає героїчну історію Костянтина Гудаускаса, єврея з Казахстану, який ризикував своїм життям і зміг врятувати 203 місцевих жителі, що опинилися в пастці в місті Буча та прилеглих містах під Києвом, після того, як Росія почала бомбардування та наземне вторгнення в Україну.

Вже під час тимчасової окупації частини Київської області, Костянтину дозволили перетнути територію, окуповану російськими військами, завдяки його казахському паспорту. Опинившись там, він зміг вивезти українських цивільних осіб з окупованої території в безпечне місце. Костянтин не тільки рятував людей, але й сам став очевидцем усіх жахів війни та окупації.

В коментарі порталу Deadline, режисер Станіслав Тіунов зазначив, що зараз автори фільму шукають великого дистриб’ютора. Також додаткову інформацію надала Марієтта Волинська, яка була присутня на показі стрічки й допомагала режисерові спілкуватися англійською мовою:

“Вони намагаються знайти велику стрімінгову платформу — Netflix, Apple, будь-кого, хто готовий продовжити цю справу, тому що американцям нелегко сприймати цей фільм, поки триває війна. Це перший [наративний] фільм, який виходить під час війни і знятий під час війни”, — Марієтта Волинська

Кадр з фільму "Буча"
Кадр з фільму “Буча”
В пресрелізі кінопроєкту зазначається, що фільм “Буча” — це художня драма, яка перешкоджає поширенню пропагандистських наративів російського уряду та розкриває жахливу правду про події в Україні, що розгорнулися на початку повномасштабного вторгнення в містах Буча, Ворзель та Гостомель. Режисер окремо додав, що фільм знімали безпосередньо у Бучі та містах Київської області, а деякі локації були тими самими місцями, де російські терористи вбивали та ґвалтували людей.

Міністерство оборони України, Генеральний штаб Збройних сил України, Державна прикордонна служба України, Національна поліція України, Київська міська рада, Київська обласна військова адміністрація та українська кіностудія Film.UA Group “надали допомогу команді у створенні та зніманнях фільму, а також виступили співпродюсерами та дистриб’юторами фільму”, йдеться на сайті проєкту.

Олександр Щур, продюсер фільму "Буча"
Олександр Щур, продюсер фільму “Буча”

Роль Гудаускаса виконує польський актор Цезарій Лукашевич. Український актор В’ячеслав Довженко грає роль російського командира, якого міжнародне право не зупиняє від безсудних страт українських цивільних. Лукашевич був присутній на суботньому показі в Лос-Анджелесі й відвідав пресконференцію після показу фільму, але коли йому передали мікрофон, він сказав, що його занадто переповнюють емоції, щоб говорити.

Цезарій Лукашевич та Станислав Тіунов
Цезарій Лукашевич та Станіслав Тіунов

Сценарист і продюсер Олександр Щур теж поділився коментарем про фільм:

“За допомогою цього проєкту ми хочемо привернути увагу міжнародної спільноти до того, що сталося, і закликати до подальшої військової та фінансової підтримки українського народу в нашій боротьбі проти злих загарбників”, — Олександр Щур

Гудаускас, герой фільму, продовжив свою гуманітарну діяльність після евакуації українських цивільних осіб, які опинилися в пастці, і тепер зосередив свою увагу на наймолодших жертвах війни. За словами Станіслава Тіунова, після окупації Бучі пан Гудаускас створив власний фонд і допомагає дітям, які втратили батьків. Він збирає для них багато грошей і команда фільму теж долучалась до ініціатив Костянтина і привезла багато різних подарунків дітям на Різдво.

Костянтин Гудаускас
Костянтин Гудаускас

В інтерв’ю 2022 року Гудаускас розповів, як його зупиняли на російських блокпостах, коли він намагався вивезти українських цивільних у безпечне місце в перші дні війни.

“Вони [росіяни] весь час запитували мене: “Ти не боїшся померти?”. Я відповідав: “Я боюся померти, нічого не роблячи”.