😀

кіно, комікси, ігри та інше 24/7 у нашому телеграм каналі. Приєднуйся зараз

Готові до кіберпанку? У Японії та США тестують літаючі автомобілі

З’явилися відео прямо з тестувальних майданчиків!

авто

Технології рухаються вперед і іноді навіть важко вслідкувати за тим, що відбувається у світі машин. Що ж, вони вже навчаються літати! Хоча, прямо таки «автомобілем» назвати ці пристрої важко, але задумуються вони саме в такому контексті.

Отже, почнемо з японців. Компанія SkyDrive провела тестування, до речі, успішні, свого завершеного прототипу літаючого автомобіля. Проте, цю штукенцію правильніше напевно було б називати «пасажирським дроном». Замість пульту керування тут — пілот.

Взагалі-то це така-собі капсула для одного пілота з вісьмома пропелерами на чотирьох коротких крилах. Під час іспитів апарат зміг підлетіти на два метри, провернути ряд маневрів та приземлитися. Усе це зайняло чотири хвилини.

Проблема зараз полягає не тільки в практичності такого транспорту, але й у його дієздатності. Літати трохи він, звичайно, може, але всього лише 10 хвилин. Далеко так не політаєш. Компанія говорить, що про комерційне розповсюдження ще мова зовсім не йде, щонайменше до 2030-го року. І це за умови, що час польоту вдасться збільшити хоча б до півгодинного проміжку.

Майже одночасно американська компанія LIFT Aircraft презентувала свій апарат — Неха. З ним вони вирішили трохи по-іншому піти. Транспорт має 18 пропелерів. Цікаво й те, що цю штуку замовили військові сили США. Хоча, компанія не планує у випадку успіху обмежуватися поставками тільки для військових.

До того ж 2030-го року збираються таких апаратів зробити 30 штук. До речі, ліцензія на польоти для цього чуда техніки не потрібна. У будь-якому випадку, про дату комерційних поставок також поки говорити ніхто не береться.