😀

кіно, комікси, ігри та інше 24/7 у нашому телеграм каналі. Приєднуйся зараз

Група гакерів зламала більше 150 тис камер спостереження

Зловмисники отримали доступ до відео з лікарень, в’язниць і навіть Tesla.

камери

Групування гакерів Advanced Persistent Threat 69420 повідомила про те, що змогла зламати мережу американського виробника систем спостереження Verkada. Завдяки цьому вони отримали доступ до більше, ніж 150 тис камер відеоспостереження у світі, включно з офісами самої Verkada, Tesla, Cloudflare, декількома в’язницями, лікарнями та навіть початковою школою.

За той час, поки гакери мали майже необмежений доступ до камер, вони заглянули до моніторів у лікарнях та офісах, знайшли приховані камери в тюрмах, та дізналися, що в усіх офісах CloudFlare встановлені камери з розпізнанням обличь.

В одній з американських в’язниць гакери знайшли на комп’ютері наглядача цілу колекцію відео, що були вирізані з камер. Назви в них доволі дивні, типу «Селлерс нюхає\цілує Вілларда???», «Ланкастер втрачає ковдру» та багато іншого.

Групу гакерів у розмові з Bloomberg представляв Тіллі Коттман. За його словами, нічого складного в процесі зламу не було взагалі. Вони знайшли логін та пароль адміністратора прямо в мережі. Як саме вони туди потрапили — невідомо. Наразі всі акаунти адміністраторів були заблоковані, а тому гакери втратили доступ.

Порушники кажуть, що вони хотіли тільки звернути увагу людей на те, як багато навколо камер, і наскільки погано вони захищені. Експерт із безпеки Єва Ґальперін із Electronic Frontier Foundation зазначила, що не варто встановлювати подібні камери в місцях, де вони будуть фіксувати важливу для вас чи інтимну інформацію. Щонайменше, до неї матиме доступ хтось з адміністраторів видання, не кажучи вже про можливість зламу.