Кіно, технології, ігри та інше у нашому телеграм каналі. Приєднуйся зараз

Існує інший сценарій фільму «Зоряні війни: Скайвокер. Сходження»

З 2015-го по 2017 рік над сценарієм працював інший режисер. Саме його версія фільму з'явилася у мережі і вона радикально відрізняється від того, що ми побачили у кінотеатрах.

Star Wars

Сайт MakingStarWars опитав джерела знімальної групи Pinewood Studios щодо оригінального сценарію фінального епізоду. Вони не просто підтвердили існування цього самого варіанту від Коліна Треворроу і Дерека Коннелі, а ще й розповіли нові деталі сюжету з небачених досі розкадрувань і концептів. Як так взагалі сталося, що існує майже повноцінний другий сценарій фільму? — зараз пояснимо.

Спочатку над дев’ятим епізодом працював не Джей Джей Абрамс. Ще у 2015 році у режисерське крісло запросили Коліна Треворроу, відомого за фільмом «Світ юрського періоду». У вересні того ж року Колін взявся за сценарій, утім в січні 2016 деякі фанати «Зоряних війн» створили петицію, де просили Джорджа Лукаса замінити режисера.

Ніякого хейту до Треворроу не було. У зверненні зазначали, що Колін хороший режисер, проте завершення кіносаги має взяти на себе сам Джордж Лукас. Треворроу не розчарувався і продовжив роботу над сценарієм до вересня 2017-го року.

Зоряні війни

Саме тоді керівництво Lucasfilm повідомило, що дев’ятий фільм таки змінює режисера. Спочатку ним мав стати Девід Фічер, проте він відмовився. Наступним кандидатом був Джей Джей Абрамс. Частина шанувальників висловилася проти такого вибору та дорікали режисеру у відсутності творчого мислення.

Незважаючи на усі побоювання фанатів, «Зоряні Війни: Скайвокер. Сходження» таки вийшов на екрани під режисерською рукою Дж. Дж. Абрамса. Саме з цього моменту і починається найцікавіше: нещодавно опублікували уривки сценарію фільму за авторством першого режисера — Коліна Треворроу. Саме їх ми і наводимо нижче:

• Вступна сцена: Спротив викрадає ворожий корабель повний старого імперського озброєння і техніки. Під час пограбування Фін знаходить мертвого штурмовика без шолома. Він впізнає його як одного зі своїх колишніх товаришів по службі, що ще більше розпалює його внутрішній конфлікт щодо боротьби з колишніми братами і сестрами по зброї.

Зоряні Війни Скайвокер Сходження Перший сценарій

• Привид Сили Люка Скайвокера з’являється кілька разів: тренує Рей і переслідує Кайло. У фінальній битві він б’ється на стороні Рей!

• Імператор з’являється тільки на голограмі на початку фільму. Кайло Рен знаходить її в старій фортеці Вейдера. Повідомлення Палпатіна містить план для Вейдера, щоб той відвів Люка на навчання до стародавнього створіння, яке є потужним користувачем темної сили. Воно повинно навчити його витягати живу силу з сирої матерії. Завдяки цій навичці, Кайло зможе увібрати всю міць серця планети Мортіс з «Війн клонів» — місця поза вимірами, де зосереджується тисячолітні потоки Сили і всіх її носіїв.

• Щоб знайти Мортіс і зупинити Кайло, Рей, По, Дамерон і Чуї відправляються на нову планету, яка виглядає як нічний ринок з горами на воді, нагадує Тайланд.

• Там відбувається схожа сцена з Бабу Фріком з фінального фільму, де вони шукають чутливого до Сили прибульця, здатного читати бачення Рей про Мортіс і намалювати карту до цього місця.

Зоряні Війни Скайвокер Сходження Перший сценарій

• У кожного лицаря Рен є своє ім’я і здатності Сили. Рей б’ється з ними на цій новій планеті. Бій відбувається на літаючих у повітрі посадкових платформах для кораблів. Трохи пізніше Рей дізнається, що Кайло Рен і лицарі вбили її батьків. З’ясувавши цю інформацію, лють штовхає її на темну сторону і вона вбиває одного з лицарів силовою блискавкою.

• Тим часом Фін, Роуз і деякі дроїди з оригінальної трилогії відправляються на окупований Корусант для активації стародавнього маяка в храмі Джедаїв, щоб закликати галактику на війну. Спочатку їм вдається це зробити, але повідомлення переривається і їх ловить Перший Орден. Фіна відправляють до в’язниці, а Роуз відправляють до Гакса на допит.

• Як говорилося раніше, Гакс в цьому сценарії є повноцінним лиходієм. Є смішна сцена, де він один в кімнаті намагається зрушити з місця монетку за допомогою Сили, оскільки він заздрить її носіям. В іншій сцені він намагається подіяти на розум Роуз і дістати потрібну інформацію, але вона тільки сміється над ним.

• Під час пригод Рей і По стають все ближче і ближче один до одного. Як би там не було, через одне зі своїх бачень, Рей дізнається, що помре на Мортісі, і тому їй доводиться застосувати силу на розумі По і змусити його покинути її, відправившись на допомогу Спротиву. Вона відправляється на Мортіс самотужки.

Зоряні Війни Скайвокер Сходження Перший сценарій

• Кайло тренується з істотою про яку говорив Палпатін. Він виглядає приблизно як темна версія Йоди на планеті, схожій на Меркурій. Він відправляється в печеру, де б’ється з Дартом Вейдером і перемагає свій головний страх. Вивчивши нову Силу, він вбиває цю істоту, висмоктуючи її життя.

• У тюремному таборі на Корусанті Фін зв’язується зі штурмовиком, який його охороняє. Під час втечі Фіна, він рятує його і, знявши свій шолом, приєднується до нього. Теж роблять і інші, стаючи армією Фіна.

• Фін веде головний бій на вулицях Корусанту зі своїми штурмовиками без шоломів. До них приєднується Опір на викраденій, вже перефарбованій імперської техніці. Паралельно з цим, в повітрі над містом воює тепер уже генерал По Дамерон.

Зоряні Війни Скайвокер Сходження Перший сценарій

• R2-D2 знищують на вулицях Корусанту. С-3РО встановлює його блок пам’яті в BB-8, який мчить до Роуз, якій потрібна інформація для калібрування гіпердвигуна головного корабля Першого Ордену, щоб вона змогла направити його стрибок в зірку і, тим самим, знищити його. Вибух від нього видно по всій галактиці, граючи роль своєрідного маяку для революції.

• Мортіс. Кайло Рен засліплює Рей в бою і залишає її помирати на сходах місцевого храму. Перед Кайло з’являється привид Люка Скайвокера, той вимовляє слова Обі-Вана Кенобі про те, що Сила об’єднує все живе в Галактиці. Поки він їх каже, Рей відчуває сили всіх її друзів у битві за Корусант і наповнюється їх енергією, вона встає і бореться з Кайло наосліп, орієнтуючись лише на власні інстинкти.

• З останніх сил Рей вдається його перемогти і перед смертю Кайло вимовляє її повне ім’я – Рей Солана. Прізвище було взято сценаристами з іспанської та означає сторону гори, на яку не падає тінь.

• Рей помирає. Вона переходить в астральний вимір, де Йода, Люк, Обі-Ван і Енакін чекають її. Разом вони повертають її до життя, оскільки їй ще потрібно навчити нове покоління джедаїв.

• Галактика вважає, що Рей померла, але Фін так не думає. Він разом з Роуз забирає всіх чутливих до Сили дітей на віддалену ферму, де вони чекатимуть Рей. Хлопчик з мітлою з кінцівки 8-го епізоду знаходиться серед них.

• Лея лагодить блок пам’яті R2 і разом з C-3РО спостерігає за тим, як він перегортає всі голограми, що він коли-небудь записував. Лея відновлює Сенат на Корусанті і стає новим лідером вільної Галактики.

• У фінальній сцені Рей прибуває на ферму Фіна і починає тренування нового покоління джедаїв.

Варто відзначити, що все перераховане вище є лише першою версією сценарію Коліна Треворроу і Дерека Коннолі, тож тут ще було над чим працювати і що поправляти. Також редакція сайту MakingStarWars очікує підтвердження нових деталей, тож це ще далеко не все, і найближчим часом нас чекають нові подробиці того, чого ми не змогли побачити.