Кіно, технології, ігри та інше у нашому телеграм каналі. Приєднуйся зараз

Lenovo Legion Y740: звірюка на максималках

Знищувач низького FPS та лагів.

Давайте відверто: ми маємо 3 типи гравців у відеоігри. Перші — поціновувачі консолей. Один раз купив і забув усі біди та проблеми з «актуальністю платформи» ще на добрих п’ять (а то й більше) років. Другий тип — ПК-дворяни. Збирай собі своє «лего» коли і як тобі заманеться.

Та не забуваємо про третю спільноту ґеймерів, які хочуть грати усюди і завжди. Свого часу в цю нішу увірвалися портативні консолі та смартфони, але я зараз кажу про універсальну платформу, на якій можна і програмуванням займатися, і обробкою відео, і будь-якими іншими справами. Мій старий ноут вже ледь справляється з офісними задачами, тож наші друзі з Lenovo Ukraine на два тижні відірвали від серденька свою кралю — Lenovo Legion Y740.

Lenovo Legion Y740 огляд купити придбати

За характеристиками та ціною — це звір. Такий собі універсальний воїн, який має легко задовольнити жагу до сучасних релізів, а потім ще й обробить щось важкеньке у After Effects, доки на фоні висять 20 вкладок Chrome (ооо так, я навіжений).

Характеристики

  • Процесор: шестиядерний Intel Core I7 9750H, 2,6Hz (макс 4,5 Hz лише у двох ядер);
  • Відеокарта: Nvidia GeForce RTX 2070 Max-Q, 8гб, GDDR6;
  • Дисплей: 15.6`, IPS, 16:9, 1920 x 1080, 144Hz, G-Sync, Dolby Vision;
  • Оперативка: 32 гб; DDR4-2666;
  • Пам’ять: SSD 1тб (Samsung);
  • Габарити: 25 x 362 x 265мм;
  • Акумулятор: 57 Вт⋅год;
  • Вага: 2.282 Кг, адаптер живлення — 955 г.

Як на вигляд?

Ігровий ноутбук — це преміум-сегмент. Якщо ми вже платимо за  будь-який крутий ноут понад 30 000 гривень – він має бути стильним. Коли вперше дістаєш його з коробки, здається, що привезли PS4 Slim. Ну реально, гляньте на фотографіях! У складеному вигляді Legion Y740 нагадує консоль. Хіба підсвічений логотип бренду вказує на ігрову приналежність ноутбука.

Lenovo Legion Y740 огляд купити придбати
Lenovo Legion Y740 огляд купити придбати

Не знаю, чи можна назвати подібне рішення класичним, проте сірий колір мені тут точно до вподоби. Сам монітор дещо наближений до клавіатури і позаду ще залишається купа місця. Там оселилися всі необхідні роз’єми, про які згадаємо трохи згодом.

Однак, коли ви відкриєте кришку — там нічого цікавого. Вже стандартна на сьогодні клавіатура з різними варіантами підсвітки, екран без рамок зверху та з боків, тачбару немає. Проте засмутило величезне підборіддя, де встигли ще й камеру запхнути.

Що там з іграми?

Чесно, я намагався придушити цей ноутбук усіма силами. Як уже казав раніше, Chrome був відкритий, а також вдома ще й дуйчиком натопив до майже 28 градусів тепла. Просто стало цікаво, чи зможе така «зимова лазня» хоча б якось зашкодити зв’язці I7 9750H і RTX 2070. Почнемо з легкої прогулянки:

Lenovo Legion Y740 огляд купити придбати

NFS: Payback: все на ультра + максимальне «зглажуваня» . Як результат — взагалі ненапряжні 80-90 кадрів у різних ігрових сценах.

Just Cause 4: налаштування на максимум і такі ж стабільні 80 кадрів. Хоча де-інде скакали кадри від 70 до 90.

CS:GO і Dota 2: навіть часу не витрачав. Дехто у нас в редакції взагалі вперше побачив анімованих персонажів на максимальних налаштуваннях. Проте в цілому, звичайно, це легкий корм для Legion Y740.

Lenovo Legion Y740 огляд купити придбати
Lenovo Legion Y740 огляд купити придбати

Metro Exodus: в першу чергу – промені, ще більше променів! Хоча, якщо це ваше перше знайомство з технологією трасування променів світла – раджу спочатку зіграти трохи без них, а вже потім їх увімкнути. Тоді ви відчуєте різницю. Звичайно ж усе також на максимальний максимум у Full HD форматі.

Результатом став найнижчий показник у 35 кадрів на секунду на відкритій місцевості, де пробивалося сонце через хмари та орди тварюк бігли на мене, роззявивши пащі… Якось, занадто літературно вже. В цілому ж, FPS залежав від місцевості: були як 35, так і 70 кадрів.

Shadow of the Tomb Raider: також виключно заради променів та ультра налаштувань. Кількість кадрів та сама, що й у Метро. В середньому близько 50-60.

Control: спочатку я не повірив власним очам. 15 кадрів на секунду! А потім виявилося, що то моя дівчина просто звернула NFS Payback перед запуском гри від Remedy. Щойно закрив жагу швидкості – одразу мав 35-40 кадрів. Хоча маю зазначити, що тут таки вдалося приборкати цього монстра і зафіксувати білий прапор із написом «25 кадрів на секунду». Проте й це виключно у найгарячіші моменти екшену.

Lenovo Legion Y740 огляд купити придбати
Lenovo Legion Y740 огляд купити придбати

У підсумку, я дійсно намагався його придушити. Вибачте вже мені представники Lenovo, проте, цього Легіона я ганяв нещадно. Та що там, я Metro Exodus пройшов майже нонстопом за 2 дні з перервою на сон (так, знаю… слабак). Проте ані підвищена температура у кімнаті, ані відкриті фонові задачі та ігри, ані гра від батареї йому не завадили видавати нормальний фреймрейт.

Цей хлопчисько дав жару на всі ядра, видавав 4.0 Hz, не тротлив і тримався на рівні 85-90 градусів. У цей же час наша RTX 2070 ніби вийшла на легку прогулянку. Хіба що дві гри одночасно якось змогли їй зашкодити.

Lenovo Legion Y740 огляд купити придбати
Lenovo Legion Y740 огляд купити придбати

Що приємно здивувало

Екран на 144Гц – це бімба! І це ж не просто для ігор технологія, у повсякденні навіть Facebook став красивішим (проте шкода, що не став менш токсичним). Будь-який скролл сторінки без будь-яких затримок, залипань та розривів. Фільми у нормальній якості взагалі новими барвами заграли.

Також згадаю і про порти. Майже два роки тому, коли Легіони тільки з’явились на світ, розташування портів позаду було майже революцією. До біса той кабель-менеджмент, якщо дротів взагалі не видно за монітором! У 2020 це вже просто як добрий тренд, хоча й не всі порти винесли за екран. Збоку ще лишилися 2 USB та вихід під навушники. В цілому ж комплектація така:

  • 2 USB 3.0 / 3.1 Gen 1, 2;
  • USB 3.1 Gen 2;
  • 1 Thunderbolt;
  • 1 HDMI;
  • 2 DisplayPort;
  • Комбінований вихід під навушники.
Lenovo Legion Y740 огляд купити придбати

Вентиляція: у 21-му столітті для охолодження ноутбуку повітря вже забирають не знизу (де його апріорі немає), а з боків. Це навіть трохи сумно, бо раніше я з боку ставив чай і він спокійно собі тримав температуру. Тепер же кружку треба ставити за екран, бо саме туди видувається усе гаряче повітря.

Що засмутило

Нижня рамка дисплею. Я прекрасно розумію, що усі ці наворочені технології та 144Гц не можуть поміститися у повністю безрамковому корпусі. Проте це підборіддя реально якось псує загальне враження від крутого дизайну. Ще туди й камеру втулили, яка там ні до чого взагалі. Краще б просто зменшили нижню рамку (якщо це технічно можливо). Про габарити лише скажу, що Легіон реально здоровань, але це абсолютно нормально для ігрової конячки.

Звук: він якісний і хвала Ваасу, динаміки не луплять у стіл під ноутбуком «заради акустики». Вони розташовані з боків. Хоча, в будь якому разі, навушники завжди будуть кращі за вбудовані колонки. Вони то для фільмів і звичайних ігор нормальні, але якщо треба дослухатися до кожного шереху (привіт CS:GO)….

Lenovo Legion Y740 огляд купити придбати
Lenovo Legion Y740 огляд купити придбати

Про що забули згадати

Клавіатура виділяється хіба що підсвіткою та її варіаціями. А так – стандартна клавіатура, трохи навіть схожа зі звичайними офісними ноутбуками.

Батарея – це лише приємний бонус до усієї начинки. У режимі кіно/серіали вона протягне години 4, а от в іграх 50% за 30 хвилин. І це нормально, бо батеря у ігрових ноутах існує лише для того, щоб перенести його від розетки до розетки.

Lenovo Legion Y740 огляд купити придбати

Підсумок

Lenovo Legion Y740 у подібній комплектації коштує 72 000 грн. За ці гроші ви маєте компактний, стильний та дуже потужний ігровий девайс. Усі ігри на ультрах із променями. Програми для монтажу та обробки фото – також без проблем. Зовнішній вигляд, супер екран та зручне розміщення усіх портів можна спокійно зараховувати до перевах цього Легіону.

Lenovo Legion Y740 огляд купити придбати

Проте, ноутбук не про компактність. Батарею, звук и нижню рамку екрану це навіть не мінуси, а компромісне рішення заради потужності. Треба ж чимось жертвувати заради можливості пограти у будь якій точці планети у Metro Exodus чи Control на ультра, та ще й з рейтрейсингом.

Фото: Гліб Пархомець

Партнерський матеріал
Lenovo Ukraine