😀

кіно, комікси, ігри та інше 24/7 у нашому телеграм каналі. Приєднуйся зараз

«Мандалорець», «Дивні дива», «Відьмак» та інші: гакери використовують популярні серіали для кібератак

Зловмисники на максимум використовують популярність різних шоу для «нападів» на користувачів Інтернету.

Починаючи із початку минулого року в мережі почали все частіше фіксуватися випадки кібератак, під час яких у якості приманки застосовувалися популярні серіали. Схема зараження найпростіша, але від цього її ефективність не зменшується.

За даними «Лабораторії Касперського», гакери використовують різного роду згадки про онлайн-кінотеатри. Із січня 2019-го року до квітня 2020-го таким способом їм вдалося заразити більше п’яти тисяч користувачів антивіруса Kaspersky. Усього ж атак зафіксовано 22 тисячі. Тут також немає даних від представників компаній-розробників інших антивірусів, тому можна здогадатися, що таких випадків усього значно більше.

Графік із зображенням кількості унікальних користувачів, які стикалися з різними загрозами, що містять назви популярних потокових платформ, намагаючись отримати доступ до цих платформ неофіційними засобами

Kaspersky також назвала п’ять найбільш популярних шоу, які використовуються для атак. Ними стали «Мандалорець», «Дивні дива», «Відьмак», «Статеве виховання» та «Помаранчевий — хіт сезону».

Зловмисники використовують бажання фанатів цих шоу дивитися їх безкоштовно, а тому створюють сайти та посилання на «онлайн-кінотеатри», де начебто можна подивитися все це. Проте, їхні «подарунки» призводять тільки до того, що на комп’ютер потрапляє вірус. У мережі варто бути обережними, та не відвідувати незнайомі вам ресурси. Ще краще користуватися офіційними сервісами для перегляду.