Кіно, технології, ігри та інше у нашому телеграм каналі. Приєднуйся зараз

Найкращі українські фільми 2020 року

«Атлантида», «Віддана», «Наші котики» та інші.

2020 рік виявився досить важким для індустрії кінематографу. Кінотеатри постійно мусили зачиняти свої двері, а студії переносили свої проєкти через пандемію коронавірусу Covid-19.

Незважаючи на це, в Україні запрацював перший вітчизняний онлайн-кінотеатр Takflix, який запущено 1 січня 2020 року. Завдяки йому не тільки ми під час карантину мали змогу дивитися українські фільми та серіали, а й наші співвітчизники, які перебували за кордоном могли переглядати проєкти наших режисерів.

Варто зазначити, що у 2020-му році вдалося вивести український кінематограф на наступний рівень. Так, наприклад, завдяки переможній стрічці «Атлантида» над Венеційським кінофестивалем уперше піднявся угору український прапор. Також документальний фільм Ірини Цілик став першим українським проєктом презентованим на Sundance.

Хай важкий, але все ж таки й переможений 2020 рік подарував нам круті фільми від українських режисерів. Пропонуємо вам підбірку семи проєктів 2020 року, які дійсно варті вашої уваги.

«Атлантида»

Лаконічна та відверта стрічка автора сценарію, режисера, оператора і продюсера Васяновича розповідає про те, яким може постати Донбас після закінчення війни. Події у фільмі відбуваються у 2025 році, а всі головні ролі грають не актори, а волонтери і військові, які брали участь у бойових діях на сході України.

«Віддана»

Фільм-екранізація роману-бестселера Софії Андрухович «Фелікс Австрія». Головні ролі в картині зіграли акторка Школи Алеся Романова, зірка Сторожової застави та Івано-Франківського театру Роман Луцький та польська акторка Маріанна Янушевич. Для зйомок масштабної костюмованої екранізації в Ніжиловичах під Києвом на чотирьох гектарах землі відтворили справжнє місто — Івано-Франківськ зразка початку 20 сторіччя, а в павільйоні кіностудії Film.UA збудували старовинний маєток, у якому мешкає родина головних героїв Сколиків.

«Наші котики»

Стрічка розповідає про початок російсько-української війни на Донбасі. Заснований на розповідях українських захисників сюжет зображує пригоди чотирьох добровольців, які не маючи бойового досвіду, вирушають захищати Україну. Вони потрапляють на «тиху» позицію, де не ведуться активні бої, але саме звідси ворог планує початок масштабного наступу.

«Земля блакитна, ніби апельсин»

Повнометражний дебют письменниці й тепер уже режисерки.Ірини Цілик знімали в безпосередній близькості до військових дій — Красногорівці, Авдіївці, Кураховому Донецької області, а також у Києві. Стрічка розповідає про сім’ю, яка складається з 36-річної Ганни та її чотирьох дітей, які будують своє повсякденне життя в «червоній зоні» Донбасу, де шостий рік триває війна.

«Забуті»

Фільм, який розповідає історію стосунків вчительки української мови Ніни та 17-річного бунтаря Андрія, який через війну залишився сиротою. Фон для дивної дружби між ними — окупований Луганськ. Картина вирізняється серед інших стрічок про війну на Донбасі нетривіальною романтичною сюжетною лінією та зафільмованим у ньому арт-перформансом художниці Марії Куліковської, яка в кадрі розстрілює свої власні скульптури, відтворюючи те, що відбувалося під час захоплення бойовиками мистецького центру Ізоляція.

«Безславні кріпаки»

У фільмі майбутній найвеличніший поет усіх українців Тарас Шевченко вчиться бойовим мистецтвам у справжнього самурая та багато б’ється. У ролі Кобзаря із шикарними вусами та великим серцем виступає Роман Луцький. У своєму другому повному метрі режисер Перфільєв вирішив привернути увагу молодого українського глядача до постаті Тараса Шевченка тарантинівськими методами.

«Погані дороги»

Стрічка, як і однойменна п’єса Ворожбит, що дебютувала в Лондонському театрі Royal Court в жовтні 2017 року, складається з п’яти окремих новел про мешканців Донбасу та українських військових, які перебувають по обидві сторони від лінії розмежування. Ворожбит написала текст на основі історій, занотованих на сході України. Фільмові закидають понадмірну театральність, але це не завадило йому зібрати нагороди на третій премії кінокритиків Кіноколо та здобув приз на тижні кінокритиків на Венеційському кінофестивалі.