Стиль східного малюнку, манхва, уже усталився у світовій комікс-індустрії. Навіть людина, яка не цікавиться графічними історіями, хоча б разочок чула це дивне слово. В Україні все-ж таки першу сходинку всієї східної культури займає аніме, другу — кей-поп, це напрям у музиці такий. Манхва поки що тримає бронзову позицію. Проте, хлопці та дівчата з видавництва Northern Lights вирішили змінювати положення справ. Вони видали перший том манхви, яка у 2016 році сколихнула світову спільноту — «Solo Leveling». В українському виданні — «Тільки я візьму новий рівень», що фактично є перекладом одного з варіантів назви: «Only I level up», яке просуває корейське видавництво. Саме під такою назвою офіційно в США виходило ранобе, що лежить в основі вебкоміксу.
Давайте розберемося, що це за твір, чому він такий популярний та чи вартий нашої уваги?
Автором є Chugong, інформації про якого в Інтернеті малувато. Події відбуваються в Кореї. Одного дня у світі відкрилися дивні портали, через які на Землю потрапили монстри. Під час цих подій деякі люди отримали надздібності: підвищену силу, регенерацію, можливість зцілювати та інші. Недовго думаючи, ці персони почали використовувати їх, вбиваючи монстрів.
З цього вийшла ціла індустрія. Регулярно вони йдуть у так звані «рейди», де розправляються зі страховиськами та отримують за це дорогоцінні камені. Такі штучки можна продати та модифікувати власну зброю. Почали з’являтися клани, гільдії та інші угруповання мисливців.
Може здатися, що це схоже на комп’ютерну гру. Можливо, ви праві, бо схожості є. Проте звичайні люди в цьому світі із вами не згодні. Якщо мисливці з азартом роблять свою справу, то прості громадяни живуть у страху. Якщо підземелля довго буде відкритим, то монстри вийдуть на вулиці. Гадаю, що не треба пояснювати, чим це обернеться.
Сюжет крутиться навколо Сонг Джіну. За рангом він найслабший мисливець. Хоча хлопець і має підвищені силу та витривалість, полювати йому дуже важко. Він комплексує через власні трабли, а колеги глузують, називаючи «найслабшою зброєю людства». Проте робить це Сонг не просто так: його матір дуже хвора, а молодша сестра збирається вступати до ВИШу. Гроші потрібні, тому він і залишається працювати.
Одного разу команда відправляється до загадкового підземелля. На перший погляд воно абсолютно безпечне за рівнем, проте потрапивши туди, вони розуміють, що вийти живими вдасться не всім. А ключем до виживання є якраз «найслабша зброя людства» Сонг Джіну. Усе через інтелект хлопця.
Книга показує нам головних героїв: Сонг Джіну, Лі Джухі, Чонг Чхійоль та Кім Сангщік. Лі Джухі є мисливицею та хілеркою (цілителем). Саме ця дівчина є любовним інтересом головного героя. Коли інші глузують через його непрофесійність, вона намагається підбадьорити хлопця, піклується про нього. Ставлю на заставу, що їхні відносини далі будуть розвиватися.
Чонг є лідером, а Кім — один із кращих мисливців. Усі вони є хвастунами, презирливо та з насмішкою ставляться до головного героя. Із ходом сюжету ми розуміємо, що людина може бути професіоналом своєї справи та зватися героєм, проте моральний компас може відхилятися від потрібного орієнтиру. До підземелля відправилося близько двадцяти осіб, багато з яких уже на середині цього смертельного рейду здалися. Деякі через власну трусість, деякі через своїх рідних.
На їх фоні Сонг виглядає більш відповідальним та жертвенним. До того ж усі мисливці хваляться власними фізичними здібностями, у той час, як Сонг виглядає більш інтелектуальним гравцем. Чому це слово виділено — зрозумієте в кінці першого тому.
За свої вчинки Джіну буде нагороджений, якщо це можно так назвати. Це ви також зрозумієте ближче до кінця книги. Мотивую вас прочитати цей твір, хєх.
Взагалі, перший том відчувається неначе «місток» до майбутніх подій. Історія, з якогось боку, завершена, проте відкриває двері до чогось більшого. Фінальні події тому прямим текстом кажуть: «Що, гадав — це все? Зусь тобі». Ставлю на заставу, що після читання вам закортіло піти та читати далі.Невеликий спойлер: основні події розпочнуться вже після історії з підземеллям.
Тепер давайте більше часу приділимо українській версії. Як я казав вище, манхва вперше видана видавництвом Northern Lights. До речі, Україна — одна з перших країн, яка офіційно видала твір. До нас її можна було купити в Кореї, Китаї та Японії.
А ось у чому видавництво є лідером, так це в обкладинці. На відміну від оригіналу, українська версія виконана у твердій обкладинці та із технікою вибіркового ламінування. Друк якісний, текст читається легко. Взагалі, до якості примірника питань немає.
Будемо слідкувати за релізом другого тому від видавництва. Історія, як мені здається, варта нашої уваги — потрібно тільки почекати.
До речі, є для фанів ще одна крута новина! Поки ми готували для вас цей огляд, Northern Lights постаралися, та вже анонсували другий том цієї манхви! Продовження не змусить на себе чекати, тож непоганий привід таки увірватися в цей світ. Шукайте обидва томи на сайті видавництва.
Автор Микита Гапонов
Конфлікт набирає обертів: Epic Games об’єдналася зі Spotify та Deezer проти Apple