Міжнародна наукова організація HUGO Gene Nomenclature Committee (HGNC) повідомила про те, що офіційно змінить деякі назви в номенклатурі 27 людських генів. На такий крок вченим довелося піти через одну-єдину програму від Microsoft — Excel.
Справа в тому, що програмі було все одно, що в таблицю вносять назву гену, і в них вона помічала схожість із визначенням дат. Усе через те, що офіційні скорочення згаданих 27 генів дійсно співзвучні з реальними датами. Excel робив свою справу в таких випадках, і конвертував їх саме у формат дати, тим самим змінюючи весь сенс запису.
Якщо говорити про конкретні зміни, то вони не дуже значні. Наприклад, ген MARCH1 став MARCHF1, а SEPT1 тепер SEPTIN1. Інші з перейменованих змінилися за таким же принципом.
Ситуація виникла через те, що вчені використовують таблиці Excel у своїй роботі. Такі ситуації з автозаміною сильно заважали роботі, і якщо можна подумати, що таку функцію автозаміни можна взяти та вимкнути, то це зовсім не так. Зробити це можна, але тільки вручну змінюючи формат кожного пункту окремо.
Проте, це також не допомагає. По-перше, це дуже довго, бо робити це потрібно в кожному новому документі. По-друге, навіть такі налаштування просто «злітають», якщо надати доступ до документу через «хмару», що доводиться робити постійно. Після цього Excel знову бере, і конвертує все в уже готовому документі.
Проблема ця існує давно, а спроби вчених переконати Microsoft зробити щось із цим нічого не дали. У підсумку ще більше року тому вони вирішили просто перейменувати гени та, як то кажуть, «не паритися», проте тільки зараз зміни стали офіційними.
У розмові з The Verge представник HGNC повідомила, що змінити скорочення для 27 генів дійсно простіше, ніж чекати, поки компанія Microsoft таки відповість на запит, а потім таки додасть функцію відключення автозаміни. Компанія, до речі, на ситуацію ніяк не відреагувала.
Нова порція халяви для ваших смартфонів: одразу сім ігор та шість корисних програм абсолютно безкоштовно