Кіно, технології, ігри та інше у нашому телеграм каналі. Приєднуйся зараз

Новини

Науковці провели професійне дослідження, що знову довело користь відеоігор

Цього разу мова йде про покращення психічного здоров’я ґеймерів.

ігри

Науковці Оксфордського університету провели спеціальне дослідження, яке було направлене на визначення впливу відеоігор на психічне здоров’я людини. Виявилося, що ігри не тільки не викликають психічної залежності, але і взагалі можуть спричиняти позитивний вплив на психічне здоров’я та самопочуття загалом.

Результати цього дослідження були оприлюднені на сайті Оксфордського університету. Професор Ендрю Пшибильський, який є директором із досліджень Оксфордського Інтернет-інституту (підрозділ університету), провів тести з 3 270 гравцями.

Перевіряти він вирішив поведінку людей, що грають у доволі популярні ігри, типу Plants vs Zombies: Battle for Neighborville та Animal Crossing: New Horizons. Для цього науковець склав спеціальна опитування, що допомагало оцінити самопочуття та добробуту учасників досліду. Окрім цього він орієнтувався на фактичний час, що люди проводили в грі, а не той, який вони самі вказують.

Порівнювали зокрема витрачений на гру час, та враження, отримані ґеймерами від цього. Під оцінку потрапили відчуття автономії, приналежності до справи, компетентності, насолоди, та відчуття психічного тиску.

Результати такого експерименту показали, що люди, які отримували задоволення від ігрового процесу, почували себе частіше краще й  у реальному житті. Якщо порівнювати вагомість отриманих емоцій від гри та час, який на неї витрачений, то користь такого заняття стає очевидною.

Наші результати показують, що відеоігри не обов’язково шкодять вашому здоров’ю. Є й інші психологічні фактори, які мають значний вплив на самопочуття людини. Насправді гра може бути тим, що позитивно впливає на психічне здоров’я, а обмеження доступу до відеоігор може позбавити гравців цих переваг.

Ендрю Пшибильський

Зробили з усього цього вчені наступні висновки:

  • час, проведений за відеоіграми, є несуттєвим, але важливим фактором у самопочутті людей;
  • особисті переживання та досвід гравця є набагато важливішими для самопочуття, ніж сам процес гри;
  • гравці, які справді насолоджувалися відеоіграми, краще себе почували, а ті, хто мав негативний досвід від відеоігор, часто мав проблеми «поза грою».