Кіно, технології, ігри та інше у нашому телеграм каналі. Приєднуйся зараз

Одразу декілька компаній подають на CD Projekt RED до суду за приховування проблем із Cyberpunk 2077

Схоже, студія вирішила не розповідати про наявні проблеми на PS4 та Xbox One навіть своїм інвесторам, і тепер на неї може чекати «кіберкапець».

Cyberpunk 2077

Юридична фірма Rosen, яка спеціалізується на захисті інтересів інвесторів, оголосила про подання колективного позову проти CD Project RED. Автори позову звинувачують студію в брехні чи «введенні в оману» через їх повідомлення про дієздатність Cyberpunk 2077 на PS4 та Xbox One.

У Rosen зазначають, що через дії студії гра в підсумку була вилучена з продажу в PS Store, а видавець, Sony та Microsoft були вимушені повертати всім гроші, задля чого навіть ввели розширену систему повернення.

У результаті цих дій CDPR було завдано репутаційної і фінансової шкоди. Заяви компанії щодо її бізнес-діяльності, операційної діяльності та перспективи були істотно були або помилковими, або позбавленими обґрунтованого базису. Коли правда стала відома учасникам ринку, інвестори CDPR отримали фінансові втрати.

із заяви Rosen

У юридичній компанії повідомили, що позов уже зареєстрували, але до 21 лютого інші інвестори, які вважають себе постраждалими від даної ситуації, можуть узяти в ньому участь. Головного позивача поки також не обрали.

Аналітик Деніел Ахмад зазначив, що не інвестори підштовхнули студію випустити гру раніше. Скоріше, це самі автори не надали потрібну інформацію про стан проєкту, аби виникли сумніви щодо необхідності випуску в зазначений термін.

До речі, у тексті позову наводиться ще й цитата зі спілкування розробників та інвесторів. Там якось дуже прямо стверджується, що на консолях попереднього покоління все працює нормально. Щось там у них точно пішло не так.

Аналогічний позов подає й інша юридична фірма з такою ж спеціалізацією — Sсhall. Компанія шукає інвесторів, що придбали акції CD Projekt в період з 16 січня по 17 грудня, та втратили на цьому більше 100 тис доларів. Пошук продовжуватиметься до 22 лютого.

Окрім них колективний позов хочуть подати ще Wolf Haldenstein Adler Freeman & Herz LLP. Усього компаній із такими планами ще щонайменше чотири. За найгірших обставин для CD Projekt RED це може закінчитися величезними боргами, або навіть повним закриттям, якщо суми вийдуть аж надто великими. Звичайно, поки про шанси тої чи іншої сторони говорити рано, тож залишається тільки чекати.