Кіно, технології, ігри та інше у нашому телеграм каналі. Приєднуйся зараз

Огляд Wondershare Filmora9

Доступний конкурент Adobe Premiere Pro

Якщо ви ще не помітили, то наша Інтернет-спільнота успішно перейшла від епохи споживання контенту в епоху його виробництва. Зараз хто завгодно може встановити програму для монтажу, нарізати улюблені моменти з ґеймплею, і маючи дрібку удачі, стати знаменитістю. Власне, він цілком може зробити це й за допомогою Wondershare Filmora9, героя сьогоднішнього огляду.

Позиціонування й ціна

Filmora9 — програма для нелінійного відеомонтажу, яка завантажується з офіційного сайту. За потужністю вона знаходиться нижче значно більш поширених додатків на зразок VEGAS або Premiere Pro, але і відчутно простіша, як у плані освоєння, так і в плані ціни.

Базова версія програми доступна абсолютно безкоштовно, й обмеження накладаються тільки в плані водяної марки, а також пари дрібниць, які не завадять вивчити Wondershare Filmora9 досконально. Вартість платної версії починається з $ 40 в рік, або покупки «назавжди» за $ 60. Це дорожче, ніж старенький VEGAS на розпродажі в Steam, але непропорційно дешевше, ніж Adobe Creative Suite.

Крім того, на сайті програми доступні пакети з ефектами, які можна придбати окремо — але там теж можна отримати ласощі безкоштовно. Деякі — просто за підписку на розсилку новин.

Wondershare Filmora9 - эффекты

Втім, це не має ніякої різниці, якщо Wondershare Filmora9 виявиться занадто слабкою, і не виконає своїх завдань. На щастя, у неї є всі задатки потужного інструменту, хоча й питань до неї виникає досить.

Інтерфейс Filmora9

Почнемо з найпростіших кроків. З дизайну та інтерфейсу. Він звичний для хоч трохи досвідченого режисера монтажу, але при цьому й новачкові буде просто його вивчити. А якщо не будете знати, що робити, по посиланню тут розповідається про ази управління, функції інтерфейсу й базові налаштування. Доступні і відео, і текст з ілюстраціями.

Wondershare Filmora9: Best tool for professional video editing

Простота в розумінні приходить із ціною. По-перше, ви не можете змінити порядок робочих областей, тільки їх розмір. Тобто, для роботи з двома або трьома моніторами програма вже підходить погано. Ну й дуже дивна поведінка оверлею загалом. Програма не поводиться, як будь-яка інша в Windows.

Вона не згортається / розгортається при подвійному натисканні на область зверху, тільки після натискання на іконку, або перетягування з натисканням у певну область, праворуч від назви проєкту. Я вважаю, що справа банально у відсутності будь-якої адаптації під різні розміри екрану. Це дивно, але це дрібниця.

Базові інструменти й не тільки

У плані можливостей — перед нами є всі базові фішки будь-якого нелінійного інструменту для монтажу відео. Магнітна склейка, масштабування, додавання аудіо й ефектів, збереження в найпопулярніших форматах, багатошаровий монтаж, безпечні області.

 Export Videos in Filmora9 video editor

Дивно, але є навіть базові налаштування тривимірного звуку, можливість запису голосу, і навіть маленька бібліотека стічних музичних композицій і аудіоефектів. Встановлених ефектів взагалі велика кількість. Не надмірно, до повної втрати орієнтації в просторі, але достатньо, щоб урізноманітнити відео і пресетами кольору, і переходами, і колажами.

Більш того, у Wondershare Filmora9 є величезна перевага програми для нелінійного монтажу 2020 року. В еру ШІ й діпфейківв. Тому ви спокійно можете накинути на відеофайл з особою спеціальний ефект — скажімо, мозаїку або особа злісного «когось», і програма сама зробить трекінг ключових точок.

Ентузіазм трохи згасає, коли розумієш, що ніяких налаштувань, крім вкл/вимк, у цих ефектів немає. Зате в самого відеофайлу, при подвійному на нього кліці на таймлайн, є купа опцій, включаючи швидкі налаштування хромакею, стабілізіацію й навіть тінь! Інструменти, хоч і не ультра-потужні, але вкрай приємні й завжди під рукою.

Продуктивність

Експорт проєктів доступний у декількох форматах, дозволах і не тільки. Правда, для експорту в будь-якому вигляді необхідний логін у профіль Wondershare ID. На щастя, одноразовий, після чого ви зможете рендерити відео навіть без доступу до Інтернету.

Wondershare Filmora9

Скажімо так: Wondershare Filmora9 розкішно розподіляє навантаження між процесором і відеокартою, не в приклад дещо якому додатку від Adobe, і — можливо — навіть знаходиться на рівні DaVinci Resolve.

Зрозуміло — для активації прискорення GPU вам потрібно включити цей пункт у налаштуваннях програми. І ми не маємо ні найменшого поняття, наскільки широкі можливості в даного прискорення, які відеоядра підтримуються й так далі. Але факт — навантаження CPU/GPU відмінно балансується, і це круто.

А якщо вам і цього буде недостатньо, то є в тому числі й підтримка проксі! Більш того, додаток сам буде пропонувати вам створювати їх для роботи з відеофайлами 4К і, у теорії, навіть більше. Причому вони навіть мережевими можуть бути.

How To Edit Video With Wondershare Filmora9 Video Editor. - YouTube

Недоліки

Звичайно, на українську мову сподіватися не доводиться. Проте, немає жодних претензій до англомовного інтерфейсу, тому проблем не має виникнути навіть із мінімальними знаннями іноземної мови.

Також дуже хотілося б у наступному оновленні отримати можливість змінювати комбінації клавіш. Весь список тут, і він не найочевидніший, тому змінити окремі позиції було б дуже й дуже вигідно.

Підсумки по Wondershare Filmora9

Якщо розглядати її як першу програму для нелінійного монтажу, то Wondershare Filmora9 дуже хороша. Досить проста, зручна й дуже функціональна, вона підійде для вашого першого відео на YouTube, дасть уявлення про можливості ШІ для монтажу відео, а також познайомить із базовою корекцією кольору і LUT-ами. Проте, для складних завдань, програми, очевидно, не вистачить. Під них уже є FilmoraPro, про яку ми поговоримо якось іншого разу.