The Devil Next Door розповідає про уродженця України Івана Дем’янюка, колишнього охоронця нацистського концтабору. Польському прем’єр-міністру, Матеушу Моравецькому, дещо не сподобалось у цьому серіалі, повідомляє BBC.
Він написав листа стримінговій компанії Netflix, у якому наполягав на змінах у сюжеті. Прем’єр міністр зауважив, що на мапі, яку показали в серіалі, табори смерті розташовані на сучасних кордонах Польщі.
У підтвердження своїх слів додав карту Європи 1942 року, а також доповідь добровільного в’язня в Аушвіці, у якій той описав своє перебування в концтаборі після успішної втечі.
.@Netflix, stay true to historical facts!
During the time which the “The Devil Next Door” series describes, Poland’s territory was occupied, and it was Nazi Germany who was responsible for the camps. The map shown in the series does not reflect the actual borders at that time. pic.twitter.com/W5i8C9THo3
— Ministry of Foreign Affairs 🇵🇱 (@PolandMFA) November 10, 2019
За словами Моравецького, у часи Другої світової війни країну окупувала нацистська Німеччина, і фактично концтабори належали їй. Тому ця, на перший погляд, дрібниця, покладає на Польщу хибну відповідальність за табори смерті.
Також у листі прем’єр-міністр сказав, що важливо вшанувати пам’ять і зберегти правду про Другу світову війну, а те, що сталося в серіалі — лише випадковість.
«Я вважаю, що ця страшна помилка була допущена ненавмисно», — додає Моравецький.
Проте, він все одно звинуватив стримінгову компанію в тому, що деякі їхні фільми «переписують історію» та містять «суттєві неточності». Агенція Reuters повідомила, що в Netflix знають про занепокоєння, щодо серіалу.
Нагадаємо, 1 вересня 1939 року Третій Рейх вторгся до Польщі, що ознаменувало початок війни, яка згодом переросла у світову.
Нацисти будували концентраційні табори, у тому числі й на теренах сучасної Польщі. У цих таборах катували та вбивали мільйони людей, які здебільшого були євреями. До речі, Дем’янюка, за сумісництвом і головного героя The Devil Next Door, якраз звинувачували у вбивстві понад 28 тисяч в’язнів.