😀

кіно, комікси, ігри та інше 24/7 у нашому телеграм каналі. Приєднуйся зараз

Прах актора, що виконував роль Скотті в «Зоряному шляху», таємно сховали на МКС

Цілих 12 років він знаходився там, а всі, хто про це знав, тримали все в таємниці.

Скотті

Члени родини Джеймса Духана, який виконував роль Монтґомері «Скотті» Скотта в оригінальному серіалі «Зоряний шлях», розповіли доволі несподіваний факт про долю праху актора. Виявляється, у 2008-му році їм вдалося відправити його прямо на Міжнародну космічну станцію. Про це офіційно ніхто не розповсюджувався, тож, фактично, зробили це учасники цього дійства таємно.

Допомогти виконати останнє бажання актора його родині допоміг підприємець Річард Ґерріотт. Він, до речі, створив серію ігор Ultima. У 2008-му він відправлявся на станцію у якості космічного туриста. Саме тоді з ним зв’язався син померлого актора.

План був доволі простим: йому відправили фотографію Джеймса, у яку було заламіновано і його прах. Цей знімок Річард і взяв із собою на космічну станцію. Космічний турист заховав її у своїй папці з документами, а при перевірці не було часу оглядати кожну сторінку його паперів, тому знімок ніхто й не помітив.

Коли Річард дібрався до станції, він заховав фото у внутрішнє покриття модулю «Коламбус». Через те, що він боявся штрафів, підприємець попросив усіх, хто про це знав, деякий час не розповсюджуватися про свій вчинок.

Річард сказав, що краще нам почекати й мовчати про все це. Й ось, уже минуло дванадцять років.

Мене дуже зворушило те, що він погодився взяти із собою прах, це дуже багато значить і для мене, і для всієї моєї сім’ї. І дуже багато значило б і для мого батька. У тата було три пристрасті: космос, наука й потяги. Він завжди мріяв вирушити в космос.

Кріс Духан — актор, син Джеймса Духана

Варто зазначити, що до цього випадку прах актора двічі намагалися відправити на орбіту. Частина пролетіла на суборбітальній ракеті та повернулася на Землю, а іншу частину втратили після невдалого запуску ракети Falcon 1. Фактично, виконати волю актора вдалося вже за 3 роки після його смерті, а не у 2012-му році, коли ще одна частина праху відправилася на Falcon 9 разом з останками ще трьох сотень людей.