Кіно, технології, ігри та інше у нашому телеграм каналі. Приєднуйся зараз

Режисерка «Матриці» розповіла правду про сутність фільму

Увесь цей час цей фільм був історією про трансгендерів.

Матриця

Лілі Вачовські дала інтерв’ю каналу Netflix Film Club на YouTube. Під час нього вона розповіла про прихований сенс серії фільмів «Матриця». Як виявилося, історія із самого початку несла в собі розповідь про трансгендерів та трансформацію внутрішнього «Я».

Справа в тому, що в 1999-му році, коли вийшла перша картина, показати таке послання відкрито було доволі важко. Вачовські вважає, що тоді світ не був до такого готовий. Через це ідею довелося замаскувати, але залишити достатньо натяків для тих, хто зможе зрозуміти суть.

За словами Лілі, чимало трансгендерів часто говорили їй, що завдяки цьому фільму їм вдалося знайти сенс життя. Також він допоміг їм прийняти себе.

Я рада, що люди говорять про «Матрицю», як про фільми з транс-розповіддю. Мені подобається, як значимі ці фільми для транс-людей. Як вони підходять до мене й кажуть: «ці фільми врятували мені життя». Ми говоримо про трансформацію, особливо у світі наукової фантастики, де мова йде тільки про уяву та світоустрій, а також про те, що було неможливим стає можливим.

Ось чому ці фільми важливі для транс-людей. Я рада, що ми кинули їм рятувальний круг і допомогли в їх подорожі. Я рада, що це стало відомо. Що «Матриця» замислювалася як історія про трансгендерів. Але світ, корпоративний світ, був не зовсім готовий до цього.

Лілі Вачовські

Із самого початку натяків пропонувалося значно більше. Наприклад, за задумом режисерів Вачовські, Світч мав бути чоловіком у реальному світі, але в Матриці мав ставати жінкою. Хто знає, може в четвертій частині фільму, який знімає Лана Вачовські, цю ідею вже вирішать показати значно відвертіше.