😀

кіно, комікси, ігри та інше 24/7 у нашому телеграм каналі. Приєднуйся зараз

Новини

Школярів звинуватили в тероризмі за те, що вони в Minecraft вирішили збудувати та підірвати будівлю ФСБ

Закони виживання у РФ: ніколи не намагайся ображати ФСБ! Навіть у відеоіграх.

Minecraft

Звичайно, здебільшого ми намагаємося уникати новин із тої Росії, але тут уже було важко пройти мимо. Отже, коротко про ситуацію та без зайвого. Повідомляють про все це декілька більш-менш адекватних російських ЗМІ з посиланням на власні джерела та телеграм-канал Baza. Оскільки дані сходяться, поки його й візьмемо за основу як відкрите джерело.

Ще влітку почалася ця історія з переслідуванням 14-річних підлітків. Тоді на канікулах декілька хлопців із Канську вирішили розклеїти містом листівки на підтримку студента Азата Міфстахова. Він просто зараз під слідством у ФСБ за те, що наче причетний до закидування офісу «Єдиної Росії» димовою шашкою, і справа там закрутилася не на жарт. Проте, зараз про інше.

Хлопці якось не подумали, та одну з листівок вліпили на будівлю місцевого управління ФСБ. Уже на наступний день декількох хлопців затримали. Тоді з ними побалакали та відпустили, але взяли та відібрали телефони. Не будемо зараз про права їхні, але у ФБС швидко отримали доступ до переписок хлопців. Там вони знайшли їхнє обговорення ситуації та купу неприємних думок про себе. Проте найбільше їх розлютило те, що хлопців вирішили для жарту збудувати в Minecraft будівлю ФСБ та потім її підірвати.

Далі 14-річні хлопці на наступний же день знову опиняються на допиті. Тепер розмова пішла значно жвавіша — замість хуліганства у звинуваченнях уже значилися виготовлення небезпечних хімічних речовин, петард, анархізм, та ФСБ в Minecraft окремим пунктиком.

Отже, двоє хлопців зізналися в усьому одразу, та відправилися під домашній арешт до появи додаткових даних. Третій «підозрюваний» відмовився зізнаватися, і потрапив у СІЗО. Цікавіше ж бачити саме формулювання звинувачення: спочатку воно було «Проходження навчання в цілях втілення терористичної діяльності». Ну тобто, такий-собі «тренажер для юних терористів у Minecraft». Тепер чомусь статтю вирішили змінити на повноцінну «Організацію терористичної спільноти та участь у ній».

За законами РФ, за таку статтю можна й довічне отримати. Звичайно, не підлітку, але і йому можуть усі 10 років впаяти.

У цій ситуації можна довго говорити про те, що хлопці й дійсно, такі-сякі, самі на правоохоронців гнали, але чи хто цього не робив де-інде? Їхній спосіб передати через Minecraft те ж саме, що говорять на кухнях 70% дорослих, тепер вартий того, аби запихувати їх під слідство з такими звинуваченнями? Формулювання звинувачення як «Проходження навчання в цілях втілення терористичної діяльності» вже чітко окреслює ситуацію. Висновок тут доволі простий: якщо ви у РФ, то не потрапляйте на очі ФСБ, бо там вони швидко знайдуть для вас чимало цікавих статей у законі. А краще ще й у відеоігри не грати, бо як дізнаються, умовно, що ви у якійсь частині Call of Duty росіян стріляєте, бо їх там антагоністами зробили, то ховайтесь у жито…