😀

кіно, комікси, ігри та інше 24/7 у нашому телеграм каналі. Приєднуйся зараз

Смерть каскадерки на зйомках «Дедпула 2»: виявлено декілька критичних порушень

Розслідування смертельного інциденту на зйомках завершилося, і творцям картини обрали покарання.

Deadpool 2

Під час зйомок другої частини «Дедпула» у 2017-му році загинула каскадерка Джой Гарріс, яка виконувала трюки за акторку Зазі Бітц, що грає Доміно. В одній сцен персонаж мав виконати трюк на мотоциклі. Його виконувала Джой, і це завершилося трагічно.

У процесі дівчина врізалася в скляну вітрину вежі Shaw Tower. Від отриманих травм вона загинула на місці інциденту. Через це розрісся чималий скандал в Інтернеті. Окрім звинувачень у недотриманні техніки безпеки творці фільму отримували натяки на те, що каскадерку взяли на роль тільки через колір шкіри, але в неї не було жодного досвіду у виконанні складних трюків. Проте, ці звинувачення спростовували медіа, посилаючись на нещасний випадок.

Розслідуванням трагедії займалася рада по компенсаціям для робітників WorkSafeBC. 7-го травня цього року вона остаточно встановила, що постановники фільму порушили одразу п’ять пунктів Закону про компенсації робітникам та Положення про техніку безпеки. Про що саме мова?

  • Нездатність забезпечити здоров’я й безпеку працівників, які не виявляючи небезпеки, не контролюючи ризики, пов’язані з трудовою діяльністю, і не забезпечуючи належний нагляд;
  • Недотримання правил, за яким каскадер повинен носити захисний головний убір під час керування мотоциклом;
  • Нездатність упевнитися в здоров’ї та безпеці каскадера, не забезпечивши належний контроль його роботи;
  • Відсутність можливості скористатись каскадеру інструкцією з безпеки для новачків;
  • Відсутність інструктажу каскадера про їзду на мотоциклі без шолома.

У підсумку продюсерів фільму оштрафували на 290 тис доларів. До речі, до роботи над «Дедпулом 2» дівчина стала першою афроамериканкою, яка змогла отримати ліцензію на участь у перегонах Американської асоціації мотоциклістів. На момент загибелі їй було 32 роки.