Кіно, технології, ігри та інше у нашому телеграм каналі. Приєднуйся зараз

Справжня віртуальна реальність вже в Україні

Це вам не просто з револьверів стріляти. Ви вільно пересуваєтесь кімнатою разом із друзями, без усіляких дротів. Можете навіть надавати товарищам копняків.

VR Inn

У звичайних клубах віртуальної реальності вам надають окуляри, навушники, пару джойстиків та дають змогу постріляти з лука, подивитися на підводні краєвиди або ж пройтись по дроту поміж хмарочосами.

Це все для початківців. Віртуальна реальність лише перед вашими очима. Ви жодним чином не взаємодієте з навколишнім середовищем. Лише стріляєте, телепортуєтесь та вирішуєте найпростіші головоломки тикаючи джойстиком в повітря.

Сьогодні ми хочемо вам розповісти про справжній VR. Той, де ви не прив’язані дротами. Той, де ви бачите всіх ваших друзів. Ви ходите у грі самостійно, а не кнопками «телепорт» та «іти». Ви можете поставити лайк або інші знаки пальцями, бо кожен ваш рух у просторі – ваш рух у грі! Гадаєте, таке неможливо? — тоді дивіться відео.

Крок у реальності = крок у грі

Це повноцінна віртуальна реальність. Ви рухаєтесь безпосередньо у віртуальному просторі, махаєте руками, стріляєте, танцюєте гопака, тощо. У команді ви проходите певні місії, де вам ще потрібно вирішити інтерактивні головоломки. Усе це – в одній величезній кімнаті, з окулярами на голові та рюкзаком на плечах.

Пам’ятаєте кадри з науково фантастичних фільмів, де ви рукою рухаєте зображення на екрані чи сенсорній панелі? — ви маєте змогу це спробувати у реальності.

Тоні Старк

То у чому ж різниця?

Чому ця віртуальна реальність реалістичніша, аніж звичайні окуляри? Ми вирішили розпитати у Дмитра Мулярчука, СТО компанії VR Inn. За його словами, головна фішка подібної технології – це відстежування вашого тіла у реальному часі та просторі. Та й не тільки вашого, але й ваших друзів по команді.

У звичайному VR в якості трекерів виступають тільки джойстики, які ви тримаєте у руках. У нашому ж випадку, для вас створюється певний «скелет», повноцінний макет вашого тіла. Це дає змогу відстежувати кожен ваш поворот, нахил руки чи згин коліна, тощо. Ви рухаєте пальцями у реальності і це відображається у грі.

Головна відмінність – це відсутність кнопки «йти». У звичайних VR-шоломах ви натискаєте певну кнопку на джойстику і вас або телепортує у певну точку, або ж персонаж починає йти у заданому напрямі. Це викликає дикий дискомфорт, адже у реальності ви стоїте на місці, а ваш мозок думає — що тіло рухається.

Дмитро Мулярчук, СТО компанії VR Inn

VR-Inn

В ігровому просторі VR Inn немає кнопки «йти вперед». Проте є ваші ноги! Ними й треба користуватися. Ви вільно пересуваєтесь величезною кімнатою.

Чому подібна технологія не розповсюджена в Україні?

За словами Дмитра, технологія не нова. Її використовують зазвичай у професійних сферах для тренувань працівників у технологічно розвинутих країнах. Проте як розвага вона не надто популярна, адже створити гру для повноцінного VR надзвичайно складно.

Усе треба прописувати майже з нуля. Якщо ви бажаєте створити гру у віртуальній реальності про стрілянину на Дикому Заході — безліч готових напрацювань можна знайти у вільному доступі або просто купити. Далі ви докручуєте потрібну вам механіку, поліруєте її та випускаєте гру.

У нашому ж випадку готових рішень немає. Кожна гра розрахована під конкретний простір, наприклад 13х7 метрів, як у нас у Києві в ТЦ Гуллівер. Маршрут руху гравців у реальності треба також вигадувати з нуля. Ви ж не можете йти просто вперед. Рано чи пізно, ви вріжетесь у стіну. Аби уникнути “поцілунків із гіпсокартоном”, ми намагаємося вас розвернути. Змінити маршрут руху так, аби ви повністю загубилися у світі реальному й орієнтувалися лише у віртуальності. Саме це надає відчуття повного занурення у гру.

Дмитро Мулярчук, CTO компанії VR Inn

Як це все працює?

Знайомтеся із найдорожчими рюкзаками, що ми коли-небудь бачили. Це не просто шкільний портфель. Усередині – повноцінний комп’ютер на процесорі Intel Core I7 та відеокарті Nvidia GeForce RTX 2080. Також у рюкзаку є декілька батарей та передавач, що транслює усі дані на сервер.

Він вже, у свою чергу, надає загальні дані для обробки, на кшталт: звідки йтимуть монстри, хто кого вбив або ж де має з’явитися наступна платформа чи ліфт.

VR Inn
VR Inn
VR-Inn

Кожен ваш рух обробляється у рюкзаку та моментально передається вам та іншим гравцям. Їх комп’ютери ці всі дані обробляють та виводять зображення на екрани у шоломі. Через це треба бути надзвичайно обережним, коли рухаєтесь спиною вперед. Боронь боже, аби не вдаритися рюкзаками. Окрім зупинки гри ви можете ще й комп’ютер зламати. Не треба так…

Як це все виглядає в реальності

Просто надягаєте шолом, портфель, берете до рук зброю та граєте. Ми протестували гру «Endless Space» на майданчику в Києві, в ТРЦ Гулівер (6 поверх, вхід до бізнес центру). Це понад 45 хвилин інтерактивної стрілянини та вирішення головоломок. Спочатку ми намагалися слідкувати за тим, як і куди ми йдемо у реальному житті. Але потім забили на все це.

Ми були на космічній станцій та відстрілювалися від велетенських бджіл! Ходили до усіляких ліфтів, бігали мапою аби зайняти кращу позицію для оборони. Взагалі-то, власними враженнями ми поділимося у наступному матеріалі.

VR Inn

Головне, що справжню віртуальну реальність, без прив’язки до дротів та кнопок «іди» ви зможете спробувати самостійно. Хлопці з VR Inn вже підготували для вас локацію на 4-х гравців тож переходьте за посиланням. Можна прийти в вдвох, але гуртом веселіше! Гадаєте, що за 45 хвилин ви жодного разу не пристрелите свого товариша та розгадаєте усі головоломки? — щасти вам. Ми також так думали спочатку.