Geek.Informator.ua До сайту

Топ-10 заборонених епізодів «Покемонів»

pokemon

Аніме-серіал про кишенькових монстрів вийшов у ефір ще в далекому 1997 році. За цей час з’явилося 14 повно- і короткометражних фільмів та понад 900 серій. До того ж, невдовзі має вийти чергове продовження.

Тому не дивно, що за понад 20 років у серіалі Pokemon міг з’явитися епізод, який когось обурить і його виріжуть з ефіру. Ми для вас зібрали 10 серій, які заборонили до показу.

Епілепсія, викликаю тебе!

(38 епізод)

Це, мабуть, найвідоміший випадок з усіх. Десь на 20-й хвилині епізоду «Electric Soldier Porygon» трапляється сцена, у якій Пікачу зупиняє кілька ракет своєю громовою атакою. Внаслідок чого стається величезний вибух. Увесь екран починає миготіти, швидко змінюючи синій та червоний кольори.

Пізніше глядачі почали скаржитися на погіршення зору, головні болі, запаморочення та нудоту. У кількох дітей були навіть судоми, сліпота, втрата свідомості та епілептичний напад. Японське агентство протипожежної оборони повідомило, що загалом 685 глядачів (310 хлопчиків та 375 дівчаток) були доставлені машинами швидкої допомоги до лікарень.

Через цей випадок аніме взяло 4-місячну перерву, після чого повернулося змінивши головну тему (у якій були присутні червоні та сині кольори) та заборонивши до показу цю серію для Японії і всього світу. Не рекомендовано до перегляду!

Катастрофічні команди

(682–683 епізоди)

«Team Rocket vs. Team Plasma!» — цей двосерійний епізод демонструє драматичну розбіжність між класичними поганцями з Команди R та більш блискучими з Команди P. У своєму бою вони завдають великої шкоди місту та створюють штучні землетруси.

На жаль, дата виходу цього епізоду була дуже близькою до землетрусу та цунамі 2011 року, що завдали величезної шкоди регіону Сендай (Японія). Шоуранери вирішили, що показувати подібні кадри було б неправильно, адже країна ще не одужала від катастрофи.

Досить землетрусів!

(377 епізод)

«Shaking Island Battle! Barboach vs. Whiscash!!» також заборонений через показ землетрусів спричинених покемонами. Знову ж таки, аби це не нагадувало японцям про страшну катастрофу. Крім того, після цього епізоду у серіалі більше не з’являлися покемони зі здібностями «магнітуда» чи «землетрус». Серію так і не показали у Японії. Також вона не дійшла до локалізаторів і в інших країнах.

Расистська Джинкс

(252 епізод)

Епізод п’ятого сезону має назву «The Ice Cave». Його заборонили у всьому світі через дизайн одного з покемонів — Jinx. Японія етнічно однорідна нація і вона має своєрідні расові уявлення про інші країни, які неоднозначно сприймаються за кордоном.

У «Крижаній печері» Джинкс має дизайн схожий до карикатур, якими зображали темношкірих людей — чорна шкіра та величезні губи. Пізніше її перемалювали у фіолетовий колір.

Різдвяний рабовласник

(39 епізод)

Епізод «Holiday Hi-Jinx» також заборонили в усьому світі. Саме там, до речі, вперше і з’явилася Джинкс із її обурливим виглядом для темношкірих людей. Більше того, у цій серії образ максимально принизили.

У 39-му епізоді Еш та друзі зустрічають Діда Мороза та відвідують його фабрику іграшок, де працюють покемони Джинкс. Це сприйняли так, наче біла людина використовує у якості безплатної робочої сили — карикатурних чорних людей.

Чорношкірий Еш

(1005 епізод)

«Satoshi and Nagetukesaru! A Touchdown of Friendship!!» — 64-й епізод із «Pocket Monsters Sun & Moon». Серія виходила в Японії з 1 березня 2018 року, але ніколи не з’являлася в ефірі у Сполучених Штатах. Офіційного пояснення не дали, але дехто припускає, що маскування, яке використовував Еш, щоби бути схожим на покемона, могло виглядати як насмішка над темношкірими людьми.

Грудастий Джеймс

(18 епізод)

Якщо вам цікаво, чому «Beauty and the Beach» був заборонений, подивіться на груди Джеймса. Цей епізод, де герої відпочивають на пляжі, вважався прекрасним для японських дітей, але надто вульгарним для наших. Схоже, що відвертий купальник Джеймса був занадто жіночим для вразливого молодого розуму.

Вогнепальний епізод

(35 епізод)

Кажучи про «Покемонів», однією з останніх речей, з якою ви будете асоціювати серіал — це вогнепальна зброя. «The Legend of Dratini» відрізняється частою появою пістолета, принаймні за стандартами цього аніме. У Команду Ракета стріляють, а Еш — дитина, у яку цілиться зброєю дорослий чоловік. Цей епізод заборонили у світі та особливо в США, через масові збройні напади в країні.

Терористичні щупальця

(19 епізод)

«Tentacool and Tentacruel» тимчасово зняли з ефіру в США після терористичних атак 11 вересня 2001 року. Головна проблема в тому, що один з покемонів нападає на місто, і його атака схожа до дій терористів. Також персонаж Настіна використовувала військову зброю під час бойових сцен в епізоді.

Однак, серію не вилучили назавжди і вона вийшла в ефір через місяць після атак 11 вересня. Після цього епізод знову не показували в США, аж поки серіал не почав виходити на Cartoon Network. Ще тимчасово серію відмінили після урагану Катріна, оскільки в епізоді показане місто, затоплене під водою.

Загрозлива назва

(23 епізод)

«The Tower of Terror» також тимчасово заборонили у США через вересневі терористичні атаки. Однак цього разу проблема в назві, яка прямо нагадує про падіння Веж-близнюків. Дослівний переклад епізоду звучить — «Вежа терору».