Кіно, технології, ігри та інше у нашому телеграм каналі. Приєднуйся зараз

У Полтаві трапилася масштабна пожежа в історичній будівлі кінотеатру Котляревського

Як за один ранок згорає історія декількох століть…

пожежа

Сьогодні о 4:20 до полтавського відділення пожежної служби надійшов виклик щодо пожежі в будівлі кінотеатру Котляревського. За наявними даними, дім зазнав серйозних ушкоджень, і внаслідок пожежі навіть обвалився дах. Рятівники кажуть, що ніхто під час надзвичайної події не постраждав.

Із вогнем боролися декілька годин. Поліції довелося перекривати рух автомобілів на вулицях навколо. Свідки кажуть, що спочатку пожежа почалася в ресторані «Терраса», потім перекинувся на нічний клуб «Версаль», а далі — караоке «Граммофонъ». Останньою ж загорілася нова прибудова. Усі ці об’єкти вже деякий час розташовуються в будівлі кінотеатру.

Кінотеатр імені Котляревського — це колишній будинок Полтавського дворянського зібрання. Його збудували ще у 1810-му році в стилі класицизму. Влітку 1813-го року тут вшановували Гаврила Державіна. У 30-х роках 19 століття в цій будівлі почала працювати перша в Полтаві громадська бібліотека.

Окрім цього це було місце концертних виступів для дворян. Наприклад, в 1879 році дав два концерти Модест Мусоргський, а в 1881 році виступала художниця Марія Бушкирцева. Також ця зала в різні часи приймала Петра Чайковського, Олександра Скрябіна, Сергія Рахманінова та інших.

Будівлю вже спалювали в 1943 році, але в період 1945–1947 її відбудували, та зробили кінотеатром імені Івана Котляревського. У 2017 році Мінкульт «понизив» статус пам’ятки з національного до місцевого.

Останніми роками тут розташовувалися згадані ресторан, нічний та кареоке-клуб. Окрім цього була тут і незаконна прибудова, яка й загорілася останньою. Що чекає на будівлю тепер — поки невідомо.