😀

кіно, комікси, ігри та інше 24/7 у нашому телеграм каналі. Приєднуйся зараз

Уряд України дав офіційний дозвіл на використання грошей із фонду протидії коронавірусу на «патріотичні серіали»

Голова міністерства культури назвав таке рішення «важливим».

Україна

28 жовтня Кабінет міністрів офіційно прийняв постанову щодо використання грошей зі спеціального протикоронавірусного фонду на покриття витрат на деякі етапи виробництва патріотичних серіалів.

Нагадаємо, що після введення карантину 13 березня Верховна Рада прийняла рішення створити спеціальний Фонд боротьби з коронавірусом. Його ввели тимчасово, і планували витрачати саме на заходи, що мають протидіяти розповсюдженню коронавірусу та протидії йому загалом. На фонд направили 66 млрд із бюджету. Цікаво, звичайно, як саме серіали патріотичного спрямування мають протидіяти коронавірусу, але залишимо це до офіційних заяв депутатів.

Після прийняття таких переведень коштів, про це висловився й міністр культури Олександр Ткаченко. За його словами, це було «очікуваним для кіноіндустрії» та «важливим» рішенням уряду, бо це спрощує телевізійникам роботу над проєктами за рахунок державного фінансування.

Учора (28 жовтня — ред.) Кабінет міністрів підтримав ініційовану #МКІП постанову, яка погоджує порядок і дозволяє оголосити пітчинг патріотичних серіалів. Звертаю увагу, що 100 млн. грн. на проведення конкурсу заплановано ще з літа в рамках 1 млрд. грн. інституційної підтримки сфери культури. Тобто мова не йде про нові чи додаткові кошти.

Олександр Ткаченко

Якщо навіть на створення таких серіалів і планувалося виділяти гроші, то чому ж джерелом для цього стає саме фонд боротьби з коронавірусом, особливо враховуючи статистики захворюваності зараз. Цікаво й інше: за даними вітчизняних ЗМІ, наприклад, із сотні апаратів штучної вентиляції легень, що якраз мали купити за грошенята з фонду, поки нічого не закупили взагалі. Один із тендерів зірвався, а інший взагалі так і не провели.