😀

кіно, комікси, ігри та інше 24/7 у нашому телеграм каналі. Приєднуйся зараз

У мережі з’явився безкоштовний 3D-дизайн захисної маски

Сайт, на якому розміщено креслення, не витримав напливу користувачів.

Для захисту від токсинів та інфекцій застосовують різні медичні засоби, серед них і маски. Copper3D — це чилійський стартап, який займається їх виробництвом. Нещодавно його творці виклали у вільний доступ креслення однієї моделі.

Метою кампанії Hack the Pandemic, у рамках якої й поширили дизайн, є збільшення доступності. Розробники хочуть, щоб інші стартапи, навчальні заклади та просто зацікавлені люди могли швидко захиститися від збудників. Завантажити маску можна тут.

За декілька діб об’єм завантажень склав три млн разів. Загалом участь прийняли люди з 48 країн світу. Через такий наплив, сайт періодично стає недоступним. Відтак 20 березня один зі співавторів проєкту заявив про одночасну кількість користувачів розміром у 500 тисяч, через яку сервер впав.

Це не єдина організація, яка проводить подібні благочинні акції пов’язані з запобіганням поширення токсинів та інфекцій. Компанія Materialise виклала креслення безпечних дверних ручок, SmileDirectClub друкує медичні одноразові засоби, а Prusa Research опублікували прототип захисту для обличчя, який можна створити на 3D-принтері. Останній зараз перевіряють у Міністерстві здоров’я Чехії.