Кіно, технології, ігри та інше у нашому телеграм каналі. Приєднуйся зараз

Все, що відомо про Fallout: London — найбільшу фанатську модифікацію для Fallout 4

Ця стаття написана палким шанувальником серії Fallout. Розібрав, що собою являє модифікація Fallout: London, накинув вам трейлерів та скриншотів.

Fallout London

Почнемо з базових речей. Fallout: London — це ПК модифікація для Fallout 4 від Bethesda. На відміну від базової гри, мод дозволить гравцеві відвідати раніше недосліджене постапокаліптичне середовище Лондона. Ще раз — не аддон від Bethesda, не самостійна гра, а саме фанатська модифікація.

Як зазначають Team FOLON, розробники моду, ми зможемо дослідити абсолютно нове середовище, взаємодіяти з новими післявоєнними культурами та суспільствами, а також побачити світ, відмінний від Америки основних ігор серії. Туди ж додавайте можливість дослідити довоєнну європейську історію та вплив війн за ресурси на класове суспільство довоєнної Британії.

Але хто такі Team FOLON? На сайті модифікації вони описують себе як команду розробників, що складається з аматорів та професіоналів індустрії, які зібралися разом з усіх куточків світу, аби вдихнути життя в постапокаліптичні вулиці Лондона. Зазначають також і співпрацю з письменниками, 3D-художниками, акторами озвучення тощо.

“Ми поділяємо спільну любов до серії Fallout і прагнемо подарувати вам незабутній ігровий досвід”, — Team FOLON

Fallout London район Camden
Fallout London район Camden

Роботу над проєктом розпочали ще у 2019 й обіцяли реліз у 2022 році. Потім у 2023. Згодом з’явилася фінальна дата релізу — 23 квітня 2024, тобто майже за пару тижнів після виходу перших серій серіалу Fallout від Amazon. І перш ніж ви пожартуєте про постійні перенесення, раджу почитати звернення від Team FOLON.

Загальна суть тексту може здатися класичною — гра вже повністю наповнена контентом і розробники хочуть взяти додатковий час на тестування та полішинг. Однак є один важливий момент:

“Значна частина членів нашої команди походить з регіону, охопленого конфліктом, що вплинуло на їхню увагу до роботи над модифікацією. Це призвело до того, що ми відстали від графіка. Лише завдяки розумній реорганізації та перекваліфікації членів команди нам вдалося надолужити згаяне, але це було зроблено ціною часу, виділеного на тестування”, — зі звернення Team FOLON.

Fallout London район Hackney
Fallout London район Hackney

Натяк доволі очевидний. Варіантів “регіонів охоплених конфліктом” по всьому світі дуже багато звичайно, але якщо хтось із читачів Geek Informator є учасником команди Team FOLON — дайте знати десь в коментарях під постом у соцмережах. Залюбки б поспілкувався і про роботу над модом, і про ваше буденне життя.

Концепція світу Fallout: London

Як говориться у початковому ролику до старту моду, пекельний вогонь не оминув і Британію. Лондон постраждав від воєнних дій, але судячи зі скріншотів та відео — не на стільки сильно, як той же Вашингтон чи Бостон. Під час активних бомбардувань деякі мешканці столиці встигли дістатися до “Pindar Stations”. Тут вже точно треба контекст із реального світу.

Pindar (власна назва) — це захищений урядовий бункерний комплекс, побудований у 1990-х роках під штаб-квартирою Міністерства оборони у Вайтхоллі в центрі Лондона. Його пряме призначення — слугувати командним центром та місцем перебування посадових осіб під час ядерної війни. Спочатку він планувався як невеликий ситуаційний центр, втім згодом плани змінилися і він став повноцінним сховищем зі всім необхідним для керування державою. Ви навряд знайдете якісь детальні статті про цей бункер українською, тож от вам стаття від WIRED, де журналісти зібрали фотки із середини цього комплексу.

Підземний бункер комплекс Піндар
Підземний бункерний комплекс Піндар

Після того, як вцілілі мешканці Лондона покинули бункер (або бункери), владу в свої руки взяли фракція Gentry, назву якої можна перекласти як аристократи чи знать. Під ними ходить одне з військових угруповань, яке забезпечує захист від тих, хто хоче цю владу захопити. А таких багато, як ви дізнаєтесь далі.

Щодо головного героя та його історії, Team FOLON випустили ігроладний трейлер. Ролик починається зі сцени у лабораторії, де над героєм проводять певні досліди (дають обрати скіл поінти та зовнішність). З розмови вчених стає зрозуміло, що ви є піддослідним у якомусь експеременті. Аж тут відбувається вибух, у лабораторію проникають якісь невідомі і ви непритомнієте. Сама гра розпочинається вже коли ви вилізли з “лабораторної колби” і ваша перша задача — покинути будівлю.

Вже на виході вас зустрічає невідомий науковець, який каже що ви були “гарним дослідним пацюком” і що ви навряд виживите за межами лабораторії. Втім вже в наступній сцені певна людина на екрані представляється містером Смайтом (mr. Smythe) і називає героя Wayferer, що в перекладі значить “людина, що подорожує пішки”. Смайт каже, що у нього тепер з’явилася можливість глянути на результати експеременту і випускає вас із певної локації.

Отже за цим синопсисом — герой не знає хто він, що він і де він. І головна мета — отримати відповіді. Інтрига максимальна.

Team FOLON зазначають, що події розгортатимуться у 2237 році, акурат між Fallout 1 та Fallout 2 і за 50 років до Fallout 4. Один із ключових елементів історії — до Лондону не дійшов FEV (Forced Evolutionary Virus), українською він зазначений як ВПЕ — вірус примусової еволюції. Це значить, що на просторах постапокаліптичного Лондону будуть відсутні Супермутанти, Кентаври, Пазурі Смерті й буде набагато менше людей із надзвичайними здібностями (Psykers), яким вводили ВПЕ аби пробудити ці здібності.

Fallout London район Islington
Fallout London район Islington

Vault-Tec теж зась. Це американська компанія і вона веде діяльність на території США, тож укриттів саме від цієї контори в Лондоні не буде. Втім “укриття” в загальному розумінні цього слова як “місце під землею” існує і навіть обіцяють показати таке. Навздогін — оскільки історія базується у Лондоні, а не у США, то і звичних нам фракцій у модифікації не буде. Чим так цікаві оригінальні групи та клани — буде далі в тексті окремим блоком.

Розмір ігрового світу заслуговує поваги. Обіцяють зменшену версію Лондона, де всі події розвиватимуться в його центральних районах, від серця Вестмінстера до пагорбів на околицях Бромлі. Такий ігровий регіон за розмірами співставний з усією мапою Fallout 4 разом із доповненням Far Harbour. У своїх відео Team FOLON вказують точний масштаб карти у клітинках (cells), адже саме за таким принципом відбувається левел дизайн під капотом Fallout. І цих клітинок ігрового світу обіцяють аж 3764. Нагадаю, у Fallout 4 мапа розміром 2965 клітинок, а у доповнення Far Harbour — 937.

Fallout London район Camden
Fallout London район Camden

Фракції

Їх обіцяють аж 7.

GENTRY — (можна перекласти як Аристократи або Знать) нинішні правителі Лондона, нащадки довоєнної аристократії та британського уряду. Вони керують містом з Вестмінстерських стін і мають грандіозні плани відтворення Сполученого Королівства, але наразі їх влада над Лондоном ослабла.

Їхнє правління суворе, і щоб вважатися офіційним Gentry (Джентрі), потрібно мати королівську грамоту і платити десятину данини в обмін на номінальний захист і допомогу. Вони мають атрибути демократії, але насправді є феодальною аристократичною гегемонією.

TOMMIES — були сформовані як ополчення, яке хотіло виступати в ролі захисників Лондона. Хоча спершу їх наміри були добрими, на момент початку гри їхнє керівництво блаженно не усвідомлювало (або, можливо, їм було байдуже), що вони стали знаряддям Gentry (Джентрі). Томмі захищають Лондон для Джентрі, не отримуючи за це жодної подяки.

Томмі не знають цього, але вони цілком можуть тримати ключ до майбутнього Лондона в своїх руках, але спочатку вони повинні вирішити, яким має бути це майбутнє. У грі вони діють як оборонна сила вздовж стін і територій, маючи вигляд ретро-футуристичного солдата часів Великої війни.

Fallout London район Southwark
Fallout London район Southwark

5TH COLUMN — п’яту колону очолює Єва Варні. Це угруповання прагне зруйнувати лондонський істеблішмент і відбудувати з попелу нову імперію. Їх ідеї набувають все більшої популярності серед нижчих верств лондонських районів.

Вони проповідують необхідність спалити світ і відбудувати його за образом свого лідера Єви, насміхаючись над впливом дворянства. За їх логікою — тільки з Євою на чолі і з пам’яттю про свого засновника Британія може відродитися.

CAMELOT — Історично Камелот був місцем, де всі мали змогу сидіти за круглим столом і були рівні як британці. Рух Камелота — це підпільна організація, яка бореться за звільнення Лондона від правління Джентрі та прагне встановлення нової представницької республіки в якості уряду. Хоча зараз вони переховуються, вони все ще агітують за права британців.

Колись вони намагалися провести мирну реформу в Лондоні, але після жорстоких репресій з боку дворянства пішли в підпілля і тепер прагнуть революції та повалення правлячих еліт. Вони борються за день, коли в Лондоні всі матимуть виборчі права і всі будуть сидіти за Круглим столом. Камелот надихається не лише коммандос часів Другої світової війни, але й королем Артуром та його лицарями. Вони прагнуть вчитися на уроках минулого, щоб будувати світле майбутнє.

Fallout London район Tower Hamlets
Fallout London район Tower Hamlets

ISLE OF DOGS SYNDICATE — Синдикат “Острів собак” діє як злочинна організація (мафія) і контролює район Міллуолл. Вони займаються торгівлею та “стерв’ятнецтвом”, керуючи однією з найбільших операцій зі збору сміття та всякого мотлоху в місті зі своєї штаб-квартири в One Canada Water.

Вони ведуть свій родовід від довоєнної банди, є дуже багатими, мають професійну кримінальну репутацію і перебувають у прямому конфлікті з “VAGABONDS” (можна перекласти як “Волоцюги чи Бродяги”) після вбивства їхнього лідера. Синдикат “Собачий острів” потерпає від правління Джентрі, оскільки Вестмінстер регулярно забирає частину їхніх прибутків. Наразі вони не бачать іншого виходу із ситуації, але, безумовно, були б відкриті до “зміни керівництва”.

VAGABONDS — (Бродяги або ж Волоцюги) прямі вороги Синдикату “Собачий острів”, і в 2237 році вони керуються однією метою — помстою. Вони знищать синдикат “Собачий острів”, навіть якщо це буде останнім, що вони зроблять. Їх очолює чоловік на ім’я Себастьян Гонт, грубий, уїдливий і різкий. Хоча, зрештою, Гонт має добре серце і бажає кращого для своєї банди, але його різке ставлення змушує багатьох людей відчувати, що хоча його хрестовий похід є благородним і “правильним” вибором, вони можуть захотіти зрадити його тільки задля того, аби він нарешті замовк.

У минулому Vagabonds хотіли бути тим, чим зараз є Синдикат Собачого острова, але з менш жорстоким залякуванням і більш справедливим розподілом влади, однак ці ідеали дещо загубилися за всеохоплюючим бажанням помсти. Вони надихаються прикладами Гострих Картузів та інших подібних британських гангстерів тієї епохи.

Fallout London район Croydon
Fallout London район Croydon

ANGEL — невловиме угруповання, про яке говорять лише пошепки. Дехто стверджує, що вони є нащадками довоєнного міністерства Deep Science у британському уряді. Інші кажуть, що у них всюди є агенти і очі, які спостерігають і контролюють життя всіх лондонців. Треті кажуть, що це просто міф, створений для того, щоб лякати довірливих.

Ті, хто вірить, що воно існує, кажуть, що її очолює ще більш невловимий містер Смайт. Широкому загалу про них мало що відомо, але ті, хто знають, кажуть, що містер Смайт і його агенти таємно керують Лондоном. Ніхто не може сказати це напевно, а ті, хто може, мовчать. І це саме те, що подобається містеру Смайту.

Fallout London район Newham
Fallout London район Newham

Що маємо в результаті?

  • Події всесвіту Fallout у Лондоні;
  • Ігрову мапу, що перевершує за розмірами світ Fallout 4;
  • Якісну графічну складову (судячи зі скріншотів);
  • Унікальну історію, що інтригує;
  • Озвучення персонажів, окрім головного героя;
  • Унікальні фракції та історії кожної з них.

А хіба шанувальникам Fallout треба ще щось? Будемо чекати на реліз модифікації Fallout: London, який має відбутися 23 квітня 2024 року.