Geek.Informator.ua До сайту

Всередені як BMW, а на вигляд як Lamborgini — наш огляд ноутбука Acer Nitro 5

Зазначу одразу — я ноутбук собі не шукаю, проте мені цікаво, на що здатні сучасні не топові ігрові ноутбуки, які коштують десь 25 000 грн. У цьому огляді не буде купи синтетичних тестів, вимірювань колірної палітри чи будь-якого іншого прискіпливого розбору. Я — звичайний ґеймер, який шарить у залізі, проте не лізе вглиб цього тернистого лісу усіляких тестувань, графіків та інших речей.

Відверто кажу, ноутбук дали друзі з Acer Україна. Текст перед оглядом ніхто з представників компанії не бачив, тож я можу писати все, що завгодно (але максимально об’єктивно). Головне питання, чи є Acer Nitro 5 найкращим ноутбуком за формою «ціна-продуктивність».

ХАРАКТЕРИСТИКИ

Якщо коротко, то це Acer Nitro 5 (AN515–54–59TB), це ще один представник ігрової лінійки ноутбуків Nitro. Є в нього й побратими з іншими варіантами заліза, наприклад із GTX 1660 Ti + I7 9750H або GTX 1050 + I5 8300H. Як то кажуть, знайдеться на будь-який колір та смак. Проте, я говорю виключно за модель із GTX 1650 + I5 9300H. Її ціна зараз у різних магазинах приблизно 24 000 — 26 000 грн.

Запам’ятайте, будь ласка, ціну. Саме від неї я буду відштовхуватися та будувати аргументи ЗА чи ПРОТИ придбання цього ноутбука. Для мене головне — це ціна за продуктивність (як в іграх, так і в системі) тож питання: чи зможете ви за ціну взяти щось краще, чи все ж Nitro 5 це найліпший вибір за 25К?

Як на вигляд?

Матеріали корпусу не преміальні. Це звичайний пластик зі вставками. У закритому вигляді Nitro 5 виглядає солідно. Така ж ситуація й коли відкриваєш кришку монітора. Перше, що мені впало в очі — це зрізані кути екрану. На вигляд — оригінально й не стандартно (навіть, як фішка). Рамки довкола екрану тонкі, але, все ж, не ультра бук чи елітний ноутбук, де їх майже зовсім немає.

Авто-ґіки, Lamborgini Aventador полюбляєте? — так от, вид ззаду на решітку виходу повітря просто космічний. Якщо увімкнути уяву (або рик мотору Aventador), то це дійсно круті естетичні відчуття, за які треба подякувати старшим братам цього ноутбука з лінійки Predator.

Автономність

Не буду затримувати: її майже немає. В іграх протримається до години. Тож якщо десь переноска відключиться — зможете добігти до Save Room чи натиснути F5. Проте ігровий ноутбук — усе ж більше стаціонарна машина ІЗ МОЖЛИВІСТЮ роботи від батареї. Із вордом та відео може годин 5–6 і протримає, але це економний режим батареї та яскравість екрану на 50-75 %.

Система

Цей ноутбук я використовував два тижні як основний. Повний спектр завдань від ворду та ігор цього (2020-го) року, до монтажу відео. Якісь супер складні ефекти не використовував, проте для роботи з форматом FullHD вистачає з головою. Жодного лагу чи підвисання не було. Тільки з ігор викидало двічі, але то були піратські (йо-хо-хо) копії, тож це стандартна ситуація.

Шо там іграх

Мої враження будуть трохи далі за текстом. Якщо ви хочете просто подивитися на кількість кадрів у різних іграх — краще от Вам відео з англомовного каналу, де автори прогнали кілька бенчмарків на Acer Nitro 5. Короткий спойлер: RDR 2 на середньо-високих має 40 FPS, а усе, що полегше (в тому числі і батл-роялі) — стабільно 60+ і більше на максималках.

Щодо власних вражень — усе класно. Серйозно. Я спробував тут Control, Metro Exodus, Assassin`s Creed: Odyssey, Doom: Ethernal та Detroit Become Human. На високих налаштуваннях графіки лише Control впав нижче 40 кадрів. Усі інші мають приблизно 45-60 FPS. Про стандартні CS:GO, Fortnite, Dota 2 або Valorant мова взагалі не йде, бо там кадри легко взлітають за 120+ навіть на ультра. Нижче — скріни із самих ігор, де кількість кадрів стабільно тримається на 35+ кадрів на секунду.

Приємні бонуси

Одразу до переваг запишу крутий звук. Для перегляду фільмів, прослуховування музики на домашній дискотеці чи ігор (за винятком тих, де 100 % треба навушники) — усе прекрасно. Спочатку я не вірив усім цим маркетинговим слоганам про супер-технології Acer TrueHarmony та Waves MaxxAudio, проте вони реально покращюють звучання.

Окрім того мене приємно здивував тачпад. Тактильні відчуття надзвичайно приємні й ним аж хочеться користуватися. Хоча клавіатура доволі стандартна.

Також вбудована програма Nitro Sense виявилася доволі корисною. За нею я звіряв температури процесора та відеокарти із іншими програмами. До того ж, в ігровому режимі ставив усі вентилятори системи охолодження на максимум. Реве як звір, проте й температура процесора не виходить за рамки 80-ти градусів.

Ціна та аналіз конкурентів

Для 25К — круті показники, і тут треба перейти вже до більш солідного порівняння. Спершу, чи може хтось із конкурентів видати подібну продуктивність? — за 25 000 грн точно ні. Якщо ми розраховуємо на відеокарту Nvidia Geforce GTX 1650, то кращих пропозицій формату ціна-продуктивність я не знайшов. Хіба що на знижці в 4000 грн вилетів один варіант від іншого виробника вже із GTX 1660Ti. Проте це знижка. За такою ж логікою цей Acer Nitro 5 можна взяти не за 25К, а десь за 22К гривень.

І що найцікавіше, у цьому сегменті всі ноутбуки мають майже однакову комплектацію формату процесор+відеокарта. Усе залежить від додаткових речей: формат накопичувача, кількість портів чи наявність якихось фірмових технологій.

У моїй комплектації був надзвичайно шмидкий SSD накопичувач, через що система та деякі ігри (які все ж, влізли на диск С), запускалися майже миттєво. Та й Wi-Fi цей ноутбук тримав через 3 капітальні бетонні стінки.

Підсумок

Я не буду кидатися фразами про те, що це «НАЙКРАЩИЙ ПРЕДСТАВНИК НА РИНКУ, ЙДІТЬ І КУПУЙТЕ». Мені б хотілося, щоби ви зважили всі факти. Якщо у вас є бюджет в умовні 800–900$, то Acer Nitro 5 дійсно за ці гроші буде одним із найоптимальніших варіантів у форматі ціна-продуктивність.

Купляючи ноутбук із такими характеристиками, ви гарантуєте собі на 2020–21 роки комфортний ґеймінг на високих у 40+ кадрів у всі сучасні ігри. Якщо вам потрібні лише CS:GO, Dota 2 чи будь-який батл-рояль — вистачить для максимальних налаштувань із головою ще на довгі роки.