Кіно, технології, ігри та інше у нашому телеграм каналі. Приєднуйся зараз

Вийшов перший сезон серіалу «Відьмак»: Що пишуть критики

Думки розділилися: поки одні «не можуть порекомендувати його другові», інші вважають «Відьмака» дивовижним.

Відьмак

Сьогодні, 20 грудня, на Netflix вийшов перший сезон серіалу «Відьмак» – одразу всі вісім серій доступні для перегляду. Також в мережі з’явилися перші повноцінні відгуки – всі вони написані на основі п’яти перших серій шоу: якщо одним історія про мисливця на монстів здається цікавою, інші її нещадно критикують.

На момент написання статті рейтинг серіалу на Metacritic, що базується на 8 рецензіях – 53 бали, на Rotten Tomatoes – 63%.

Відьмак

Більшість критиків чесно зізнаються, що раніше не були знайомими з історією «Відьмака» – вони не читали книжок і не грали в ігри CD PROJECT RED.

Ось що вони пишуть у своїх рецензіях:

Ця рецензія не для тих, хто шукає різницю між книгою, грою і шоу і намагається відшукати великодки. Ця рецензія для тих, хто бачив трейлер і подумав: «Якщо я не знаю нічого про франшизу, але дуже хочу подивитися на Генрі Кавілла з дивним білим хвостом на голові і мечем, чи сподобається мені „Відьмак“?»

Мені б дуже хотілося відповісти щось зрозуміле, бо після перегляду перших п’яти серій я можу сказати лише щось на кшталт: «Час від часу» і «Залежить від вашого терпіння».

Деніел Фінберг, автор The Hollywood Reportrer

Відьмак

Журналіст Kotaku сказав, що читав лише першу книгу і грав в ігри. Він вважає, що серіал не сприяє входженню новачків у новий всесвіт, а от ті, хто пройшов «The Witcher 3: Wild Hunt» будуть в курсі більшості термінів та назв.

Якщо ви гортали Netflix, побачили нове фентезійне шоу і в підсумку наткнулися на цю статтю, загугливши «Witcher Netflix», вам буде непросто. Цей серіал не справляється з тим, щоб нормально пояснювати речі – і, судячи з усього, він передбачає хоча б мінімальне знання оригіналу. Шоу згадує ключові елементи сюжету на кшталт Сполучення Сфер, але не говорить, що це. Не пояснює він і того, як створюються відьмаки, або що «відьмак» взагалі означає. Це схоже на структуру книг, у яких було не так багато експозиції лору – але я не можу порекомендувати шоу другу як перший крок для знайомства з великим всесвітом Відьмака.

Райлі Маклауд, автор Kotaku

Деякі критики вважають, що серіал не справляється з драмою, але сильний у комедії та самоіронії.

Краще за все про якість «Відьмака» я можу розповісти так. Коли серіал намагається бути серйозним, він поганий. Шоу намагається бути епічним фентезі, але замість цього пропонує безперервну експозицію і дурні імена. […]

Але коли серіал не намагається бути серйозним, він цікавий. І, на щастя, так буває досить часто. Любисток – головне джерело зухвалих мета-висловлювань, та й, до того ж, він представляє баладу «Підкинь монету відьмаку», яку потрібно номінувати на «Еммі», бо вона застрягла в моїй голові майже на весь тиждень. Любисток скаржиться на затягнутий вступ, лає Ґеральта за його монотонні емоції і висловлює розгубленість кожного разу, коли розгубитися може непідготовлений глядач. Я не впевнений, чи добре зіграний це персонаж, але він вкрай необхідний [шоу].

Деніел Фінберг, автор The Hollywood Reportrer

У «Відьмака» занадто високий поріг входження – через дивні фентезійні імена, заплутану структуру сюжету і складний лор. Без допомоги тут не обійтися. Я почав дивитися, знаючи дуже мало, але на якомусь моменті вирішив: «До біса, я у справі» – і захотів дізнатися більше. Якщо ви хочете долучитися до «Відьмак», то це того варто.

Тім Саретт, автор TV Guide

Попри загальну бюджетність шоу, крити відзначили постановку бойових сцен та монстрів.

Серії влаштовані за структурою «монстр тижня» – кожен новий епізод Ґеральта наймають для вбивства якогось чудовиська, який завжди виявляється чимось більшим, ніж здається на перший погляд. Втім вони не зрівняються з людьми за рівнем насильству, скупістю і жагою влади. У третьому епізоді відьмак б’ється проти Стрига – дівчини, яка перетворилася в монстра через прокляття, – і ця серія вражає, хоч і з візуальної точки зору вона не дуже хороша.

Райлі Маклауд, автор Kotaku

Тут міцні поєдинки на мечах, симпатична картинка і бюджетні, але просто стерпні спецефекти, і через все це я б сказав, на основі перших п’яти серій, що «Відьмак» – дивовижний, не зовсім серйозний, але приємний серіал.

Деніел Фінберг, автор The Hollywood Reporter

Відьмак

Деніел Даддаріо з Variety вважає, що серіалу бракує цільності, і не розуміє на кого розрахований серіал.

«Відьмак» багатий з візуальної точки зору, в ньому великий світ – у всякому разі, в перші п’ять годин. […] Але чого йому не вистачає, так це сталості. Драма тут змішується з жахливим насильством і періодичним гумором, який дуже часто відчувається недоречним у тому світі, який демонструє серіал. […]

Але незрозуміло, для кого знято це шоу. Як глядачеві, а не читачеві, мені здалося, що часом цей всесвіт занадто широкий (в своєму спротиві єдиному герою), а часом – занадто вузький.

Деніел Даддаріо, автор Variety

Всі вісім серій першого сезону «Відьмака» можна переглянути на Netflix.