Кіно, технології, ігри та інше у нашому телеграм каналі. Приєднуйся зараз

Як Кіану Рівз потрапив до українського підручника з історії?

Автор книжки розповів усю правду, а міністр освіти прокоментувала ситуацію.

Кіану Рівз

Нещодавно ми розповідали про незвичайний випадок з українським підручником із всесвітньої історії для десятого класу. У ньому помітили наступну проблему: до історичного фото за допомогою фотошопу «приробили» Кіану Рівза. Відомий знімок «Обід на хмарочосі» від 1932-го року після цього почали сприймати дещо по-іншому.

Отже, чому так сталося? На це питання відповів особисто автор підручника Ігор Щупак на своїй сторінці в Facebook. За його словами, це була зовсім не помилка, а тактичний хід, аби перевірити уважність учнів. Справа в тому, що «зайвого» Кіану Рівза Щупак помітив ще тоді, коли дизайнер книжки запропонував додати це фото на стадії планування. Проте, він вирішив залишити його, а не змінювати на реальне фото.

Кіану Рівз

Для чого ж це потрібно? Тут у автора є своя історія. Наприкінці 1990-х років у одному з навчальних посібників він помітив портрет Октавіана Августа, який підписали «Юлій Цезар». За довгі роки використання книги на це не звернув уваги взагалі ніхто. Через це він вирішив перевірити, наскільки уважно школярі читають навчальні матеріали.

Хай там як, але Міністр освіти та науки Ганна Новосад із такими методами не згодна. На своїй сторінці в тому ж Facebook вона назвала це фото «ляпом», та пообіцяла провести масові перевірки видавців підручників.