😀

кіно, комікси, ігри та інше 24/7 у нашому телеграм каналі. Приєднуйся зараз

Як вибрати плиту ДСП: основні критерії

Зібралися самі зробити собі ґеймерський стіл? Чи може сколотити студію звукозапису? Вам знадобиться знати дещо про ДСП, адже це найпопулярніший вибір у подібних ситуаціях.

ДСП

Дерев’яно-стружкові плити є одним із найбільш поширених будівельних матеріалів, який широко застосовується в процесі складання меблів, зведення будівельних конструкцій, оздоблення стін, стелі та підлоги в житлових та інших приміщеннях. ДСП виготовляється шляхом гарячого пресування попередньо висушеної деревної тріски й тирси, а для склеювання до складу додають спеціальні синтетичні смоли.

Матеріал характеризується міцністю, стійкістю до стирання, механічних навантажень і інших зовнішніх негативних впливів. Для отримання якісних меблів або будівельної поверхні потрібно правильно підбирати дерев’яно-стружкові листи.

Різновиди й особливості вибору ДСП

Сучасний ринок пропонує ДСП, які класифікуються за кількома показниками. У каталозі компанії «ВиЯр» на сайті https://dp.viyar.ua/catalog/dsp/ представлений великий вибір дерев’яно-стружкових плит, а також фурнітури й комплектуючих для виготовлення предметів меблювання.

За кількістю внутрішніх шарів у структурі ДСП листи можуть бути 1-, 2-, 3- і багатошаровими. Найбільш затребуваними вважаються тришарові: вони складаються з двох зовнішніх шарів із дрібнофракційної тирси й середнього прошарку з великої тріски. Залежно від типу поверхні, листи поділяються на три основні категорії:

  • матеріал має ідеально гладку поверхню;
  • є невеликі відшарування, подряпини і відколи;
  • на поверхні є тріщини, подряпини і глибокі розшарування.

Тип поверхні, клас екологічності

Плити ДСП випускаються зі шліфованою або ламінованою (ЛДСП) поверхнею. Другий тип матеріалу може мати паперове облицювання, просочення меламіноформальдегідною смолою, обклеювання термопластичними плівками або натуральним дерев’яним шпоном, покриття паперово-смоляними сумішами за допомогою каширування або пресування. Якщо виконується ламінування, вирівнювання стін або інших конструкцій, то потрібно використовувати тільки I сорт ДСП, а для збирання опалубок чи виконання інших чорнових робіт, можна купувати листи II або навіть III сорту.

Важливий показник стружкових листів — емісія формальдегідів, яка характеризує екологічність матеріалу. У компанії «ВиЯр» можна придбати ДСП, які відносяться до трьох класів:

  • Е0 — відсоток вмісту формальдегідів прагне до нуля;
  • Е-LE — екстранизька емісія формальдегіду (4 мг/100 г);
  • E1 — вільні формальдегіди містяться в масовій частці не більше 8 мг/100 г.

Якщо стружковий будматеріал планується використовувати для меблів, то потрібно підбирати ДСП із класом емісії не нижче Е1. Листи нижчого класу Е2 краще не використовувати в приміщенні.

При виборі дерев’яно-стружкових плит враховується товщина матеріалу, яка варіюється від 8 до 28 мм. Листи 8–10 мм використовуються для виготовлення конструкцій, які не призначені для високого навантаження. Якщо потрібно зібрати корпусні меблі, застосовують плити 16–18 мм. Якщо ж ДСП купується для виробництва стільниць кухонних гарнітурів, то рекомендується надавати перевагу товстим листам до 25–28 мм.

У компанії «ВиЯр» представлений великий вибір листів ДСП, які відрізняються текстурою, кольором і малюнком поверхні. Якщо у вас виникли труднощі з вибором, зверніться до фахівців «ВиЯр», які проконсультують по питаннях, що цікавлять, і допоможуть визначитися з відповідним матеріалом. Доставка товару здійснюється по Дніпру й області.

Партнерський матеріал
ВиЯр