Кіно, технології, ігри та інше у нашому телеграм каналі. Приєднуйся зараз

Новини

Підбірка найоригінальніших покарань в іграх для читерів та піратів

Блокування чи видалення акаунтів це, звичайно, непогано, але розробники іноді вигадували куди більш незвичайні та цікаві покарання.

піратство

В іграх розробники найчастіше самі вирішують, як карати порушників правил гри чи користування контентом. Зараз основним покаранням є тимчасове або довічне блокування акаунту, або ж «відсіювання», але дехто з авторів тайтлів вигадував куди більш цікаві методи. У деяких ситуаціях до вибору покарань навіть долучали інших ґеймерів, або ж просто робили з порушників яскравий приклад для інших. Розглянемо найбільш цікаві випадки покарань у сучасних та більш старих іграх.

Roma Victor — «біблійне покарання»

Колись ця гра була доволі амбіційною, але з часом її забули та закрили взагалі. У ній події розгортаються на берегах Британії в період падіння Римської імперії. Ґеймери керували римлянами чи варварами, та билися між собою на доволі масштабних аренах.

Розробники цього проєкту вирішили навіть із читерами боротися в рамках сеттінгу проєкту. Усі, кого піймали на нечесній грі, потрапляли на розп’яття. Хрести з читерами навмисно ставили в публічних місцях, аби інші ґеймери могли навіть покидати в них якісь предмети. Першою жертвою такого покарання став гравець під нікнеймом Cynewulf. Його піймали на постійних атаках на новачків. За це він провисів на хресті сім днів.

Fall Guys — «острів читерів»

На деякий час автори гри замість того, аби вводити блокування, просто створили окремий сервер для читерів. Туди закидували всіх, кого піймали не нечесній грі. У підсумку це були матчі, де абсолютно кожен літав чи пересувався зі швидкістю Флеша. Так би мовити, вивели нечесних гравців на чесні умови.

Проте, з ростом популярності, читерів стало занадто багато, тож вирішили просто ввести античит Epic, що повністю блокує вхід для любителів пограти з використанням спеціальних програм для нечесної гри.

Runescape — «ботанічний залив»

Було в грі місце, де обиралося покарання для тих, кого підозрювали у використанні читів. У 2012-му році його стали називати «Ботанічним заливом».

Ґеймерів, що піймали на читерстві, телепортували пряму на цю скелю. Там вони слухали промову спеціального NPC — Генерала Ботфайндера (шукача ботів), який виносив звинувачення. Такі «суди» перетворилися на видовище, а інші ґеймери могли туди прибувати та закидувати звинувачених овочами чи фруктами, а також голосувати за підходяще покарання. У підсумку читерів могли розчавити Кігтем Справедливості, скормити бездонній змії чи спалити променем світла божества.

GTA Online — ковпак із написом «Дурень»

Звичайно, ця гра фактично побудована на беззаконні та неконтрольованих перестрілках, але деколи гравці виходять за рамки «спортивної поведінки». Якщо ґеймер постійно навмисно підриває машини інших користувачів, полишає місії до їхнього завершення чи на нього надійде занадто багато скарг, то є в нього шанс отримати от такий ковпак:

На ковпаку написано Dunce, що перекладається як «дурень» чи «тупиця». Зняти такий атрибут неможливо, а кидати такого ґеймера буде тільки в лоббі з іншими підозрюваними в неспортивній поведінці. Проте, якщо мова йде про злісних читерів, то їх просто блокують.

Serious Sam 3 — «скорпіон-термінатор»

Розробники гри вирішили власним способом боротися з піратством свого проєкту. Вони додали до тайтлу такого скорпіончика, який майже нічим не відрізняється від інших таких самих монстрів у проєкті. Проте, визначити його не важко — він дуже швидкий, постійно стріляє з кулеметів та його практично неможливо вбити. Через його швидкість втекти від нього дуже складно, адже він буде переслідувати вас від початку й до кінця кожного рівня. Звичайно, у магазинних версіях тайтлу його не було взагалі, оскільки задумувався цей скорпіон лише для того, аби зробити гру для піратів фактично неможливою.

Проте, немає такого механізму боротьби з піратами, який ніхто б не зробив для себе випробуванням. Ґеймери не просто змогли пройти гру з цим скорпіоном на «хвості», але і влаштовували змагання спідранерів із цим монстром.

Game Dev Tycoon — жорсткий урок бізнесу

Мова знову про піратів. Інді-розробники здебільшого немають таких ресурсів, як великі компанії, аби захищати свій продукт. Проте, автори Game Dev Tycoon підійшли до цієї справи креативно. Замість того, аби просто випустити гру, і сподіватися, що її купуватимуть а не будуть піратити, вони самі тихенько розповсюдили начебто зламану версію свого проєкту. Торенти підхопили це доволі швидко.

Оскільки Game Dev Tycoon якраз розповідає про розробку ігор, то тут автори проявили максимальну креативність. Пірати могли спокійно запустити гру та без проблем куштувати «смак перемоги» пару годин. Потім на екрані несподівано з’являлося повідомлення, яке повідомляло, що піратство шкодить розробникам гри та призводить до банкрутства.

Після цього віртуальна компанія ґеймера починала швидко втрачати свої гроші, аж поки не визнавалася банкрутом. Таким чином автори Game Dev Tycoon змогли змусити піратів на «власній шкурі» відчути наслідки їхній дій. Невідомо, чи спрацювало, але, погодьтеся — ефектно.

Alan Wake — піратська пов’язка

Покарання не настільки серйозне, як попередні, але оригінальне. Власники піратських копій отримували головного героя із пов’язкою на оці. Разом із цим герой бачить світ трохи інакше, ніж в оригіналі — втрачається відчуття глибини та світ здається трохи більш розпливчатим, але суттєво це на ґеймплей не впливає. Невідомо, наскільки це було ефективно, але навряд-чи піратам це завадило без проблем пройти тайтл.

Жорстка чистка акаунтів від Rockstar

Миллион долларов каждому — GTA Online празднует годовщину

Мова знову піде про GTA Online. Тут мова навіть не про чити, а скоріш про використання глітча, який ненароком потрапив у гри. Була така штука в тайтлі з гаражем, яка дозволяла ґеймерам купувати нерухомість, а потім за допомогою деяких маніпуляцій із меню отримувати мільйони внутрішньоігрових доларів. Rockstar, схоже, вивели із себе всі випадки нечесної гри, тож вона вирішила показати всім приклад.

Навряд-чи тепер ґеймери, що використовували глітч, захочуть ще щось таке робити. Автори гри просто взяли, та в один мамин скинули до «нуля» всі аканути, які використовували цю можливість заробітку. Ґеймери втратили все — гроші, майно, персонажів.

Neverwinter Nights — правосуддя від гравців

Світ цієї гри створений за допомогою інструментів Aurora Toolset. Читерів там майже не було, але ж знаходилися ґеймери, що порушували закону світу гри. Тоді й починала свою справу внутрішня судова система.

Одного гравця заарештували за те, що він привів у місто гіганта, який потрібен був йому для квесту. У підсумку йому довелося заплатити штраф. Проте, це лише приклад, головний герой матеріалу інший.

Ґеймер не просто опинився під арештом, а над ним провели повноцінний суд. У ньому були адвокати, прокурори, суддя та глядачі в лиці ґеймерів та NPC. Усе через те, що він напав на власника магазину, який, до речі, був NPC. Покаранням для ґеймера стала втрата одної руки. Для нього це доволі жорстокий удар, адже він тільки отримав перк зброї у двох руках.