Кіно, технології, ігри та інше у нашому телеграм каналі. Приєднуйся зараз

«Не канон» чи дорослий підхід? Огляд серіалу Fate: The Winx Saga від Netflix

Таких «феєчок» уже не варто показувати дітям — розчленування, жорстокість, еротика наркотики та моторошні монстри.

Вінкс

Нещодавно Netflix випустив перший сезон нового серіалу Fate: The Winx Saga («Доля: сага клубу «Вінкс»). Якраз на вихідних вискріб трохи часу, передивився весь сезон, і тепер готовий ділитися з вами своїми враженнями.

На епізоди Netflix трохи поскупився — їх у першому сезоні всього шість. Шоу засноване на мотиві відомого мультику про фей «Клуб Вінкс». Проте, скажімо прямо — тут усе значно глибше, моторошніше та реалістичніше, а тому про спадок від мультсеріалу можна казати лише про основну ідею.

Основні відомості

Шоуранером проєкту виступив Браян Янґ, який створював «Щоденники вампіра». У головних ролях зіграли Ебіґейл Ковен, Ганна ван дер Вестгойзен, Прешес Мустафа, Еліот Солт, Еліша Епплбаум, Денні Ґріффін, Седі Совералл, Фредді Торп, Роберт Джеймс-Колльєр, Ів Бест та Леслі Шарп.

Серіал позиціонується, як «глибокий», фентезійний та драматичний серіал для підлітків. Шоу призначене для глядачів від 16 років, в основному через грубу лексику. Проте, крім неї там ще вдосталь факторів, від яких не варто давати це дивитися більш молодшим дітям.

Сюжет та «канон»

Якщо брати сюжет мультику (навіть лише основну глобальну лінію) за головну ідею, то так — серіал тоді вийшов не канон. Ви не подумайте, я тут не спойлерами перед вами розкидаюсь — автори дають зрозуміти глобальні розбіжності із самого початку.

У мультику, як це і принято, було все простіше — за різними варіаціями вона то випадково дізналася про існування чарівного світу, то врятувала фею, використавши силу, про яку навіть до цього не здогадувалася. Проте, в одному вони схожі — дівчинка Блум вела звичайне людське життя.

Fate The Winx Saga: Bloom star Abigail Cowen opens up on 'really  terrifying' Netflix serie | TV & Radio | Showbiz & TV | Express.co.uk

У серіалі нам показують одразу — існування серед людей не було для молодої феї спокійним. Воно було важким та наповненим сумом, стражданнями та непорозуміннями. Коли її випадково знайшла директора школи «Алфея», Блум хотіла лише навчитися контролювати сили, якими вони мало не вбила своїх батьків, та повернутися до звичайного існування без магії. Проте, у процесі вона дізнається несподівану новину про своє походження, яка повністю перевертає її світогляд, і змушує залишатися в школі, аби знайти відповіді.

Історія цієї дівчинки в школі значно складніша, за її мультиплікаційний аналог. Із сусідками не так усе і просто, непорозуміння на кожному кроці й іноді складається враження, що повноцінний «Клуб Вінкс» тут просто не може сформуватися, адже всі вони дуже різні, а стосунки в них часто, м’яко кажучи, не найкращі. Проте, нічого не може так об’єднувати людей, як спільна проблема, і тут вона доволі жахлива, заплутана та жорстока.

Fate: The Winx Saga cast ages: How old are the Netflix teen drama stars?

Історія не буде розповідати в кожному епізоді про якісь соціально-важливі теми, як добро перемагає зло чи щось у тому дусі. Вам одразу дадуть зрозуміти — добрі теж брешуть і йдуть на жахливі вчинки, зло не завжди категоричне, а пошук правди може призвести тільки до нового кола брехні. І ніяких вам хеппі-ендів у кожній серії — лише повноцінний розвиток сюжету з усіма його забобонами.

Також не варто очікувати на щось суто нове — типова історія «спочатку в них ніфіга не виходить, але раптом розвалили якесь чудовисько за 10 секунд» присутня, і від цієї класики жанру нікуди не дітися. Водночас спостерігаємо поступовий розвиток як відносин між персонажами, так і їхніх магічних навичок. Хоча, акцент усе ж на першому.

Персонажі

У цьому питанні є також чимало розбіжностей. Про характери та зовнішній вигляд говорити не будемо — тут можна з мультиком і близько не ставити, бо головні героїні тут абсолютно унікальні особистості з власними сформованими та складними характерами та упередженнями.

Справа також в іменах. Більшість із них переїхали до героїнь прямо з мультику, типу Блум, Музи, Стелли чи Ская. Проте, інших звуть зовсім інакше. Наприклад, замість Флори в нас Терра. Цікаво, що в першій серії вона розповідає про свою сім’ю, і згадує, що в неї є кузина на ім’я Флора. Лейла з мультику також перетворилася на Аїшу.

Феї

Одночасно з цим повітрям у серіалі керує якраз представниця протилежного боку дівчат із «клубу Вінкс» — фея Беатрікс. Крім цього на головну «сцену» висунули декількох персонажів, яких у мультику взагалі не було. Проте, від додавання героїв нікуди не втечеш, інакше як передати всі задумки?

Окремо хотілося б зазначити бажання Netflix дотриматися всіх правил, що в сучасному світі диктуються спільнотами. Мова йде про все — від темношкірих персонажів до представників ЛҐБТ. Проте, цього разу хочеться поставити «лайк» цьому шляху — тут усе це є, але воно не кричить в усі гучномовці про свою наявність. Тобто, це значно більше походить на реальність, ніж інші спроби дотриматися всіх умов у кіно чи серіалах. Ви знаєте про те, що той хлопець нетрадиційної орієнтації, ви бачите серед головних персонажів темношкіру дівчину та навіть повненьку, якої в мультику і близько не було. Проте, водночас, вам не нав’язують це все, не тицяють на всі ці деталі пальцями, і за це окремий «респект», бо мало в кого вдалося так це зробити.

Графіка

Чому цей пункт окремо? Ми ж про магію говоримо, а в нашій реальності, на жаль, без графіки магії не буде. Оскільки для цього серіалу все надприродне грає чи не головну роль, то і ставитися до цього варто значно уважніше, ніж в інших випадках.

Усі ми знаємо, що Netflix доволі щедрий на спецефекти, але робить це завжди якісно та продумано. Гроші на все це діло витрачають рівно стільки ж, скільки ентузіазму на створення нових проєктів. Проте, тут трошки, але щось пішло не так. Особливо з вогнем, хоч тут він начебто має бути на першому плані.

Не те, щоби була якась жорстка проблема, що в кожному кадрі кидається в очі, але іноді можна помітити ці чіткі межі «вогню» на графіці, які зменшують відчуття реалістичності того, що відбувається на екрані. Скажу чесно — нормально заскрінити це дуже важко, бо такі деталі вони тривають лише мить і видно їх лише під час прямого перегляду.

Інші складові проблем не мають — усе якісно та дороблено. Хоча магії тут не так прямо й багато — здебільшого хоч і важке, але буденне життя школярів. Уся сила спеціальних ефектів демонструється під час битв, а вони не так уже й часто тут відбуваються. Принаймні, поки що…

Монстрятинки тут також вийшли доволі непогані, хоча показували їх «у всій красі» не так уже й багато разів. Пропонуємо вам один із кадрів.

Чи варто дивитися?

Якщо коротко та по ділу: серіал непоганий, та зайду для перегляду на вихідних. Відчуття ностальгії навряд-чи викликає, бо схожості з мультиком дитинства доволі мало. Хоча, на початку імена та згадки Іншого світу та магії можуть ненадовго подарувати ностальгічну нотку, поки вас не затягне у вир моторошних подій та загадок.

Для любителів фентезі та магії — саме те, що потрібно. Оскільки шоу займався творець «Щоденників вампіра», хтось міг побоятися «затягування» історії. Проте, тут на це не має навіть і натяку, принаймні за весь перший сезон. Продовження точно буде, і його варто чекати, але події розвиваються доволі швидко, хоча іноді навіть «дуже» швидко, але проблем із цим не виникає — сюжетна лінія доволі пряма та зрозуміла для глядача.

Цей серіал — це саме той випадок, коли фраза «я дивлюся шоу про феєчок Вінкс» більше не обов’язково значить пристрасть до дитячих мультиків.

Судьба: Сага клуба Винкс (Netflix) — 2 сезон: дата выхода обсуждается |  sci-fi-news.ru