Кіно, технології, ігри та інше у нашому телеграм каналі. Приєднуйся зараз

Epic Games в’язалася в суди проти Apple та Google

Усе через Fortnite: не всі раді оновленням. Проти «яблука» «Епіки» навіть створили курйозну короткометражку.

EpicGamesVsApple_Fortnite

Учора, 13-го серпня, Epic Games додала в мобільні версії Fortnite нові можливості купівлі внутрішньоігрової валюти — V-баксів. Мова йде про введення системи оплати Epic Direct. Вона дозволяє придбати валюту напряму в розробників, а не через розповсюджувачів, що беруть 30 % з кожної операції, якими виступають Apple та Google.

Для того, аби натякнути користувачам на вигідність такої системи, то Epic Games зменшила вартість купівлі валюти на 20 %. Тобто, витратити за тисячу V-баксів доведеться 7,99 доларів, у той час як вартість в App Store та Google Play складає 9,99 доларів.

Звичайно, Apple цього так не залишила, і прибрала гру зі свого магазину. Вона повідомила, що такі методи порушують умови користування майданчиком. Більш того, Epic Games не отримував дозвіл чи сертифікацію від компанії на введення функції, що вплине на умови користування можливостями оплати.

Epic Games вже 10 років випускає свої додатки в App Store і користується всіма перевагами нашої екосистеми, у тому числі тестуванням, дистрибуцією та іншими інструментами, які Apple надає всім розробникам. Epic сама погодилася з правилами й умовами використання App Store, і ми раді, що компанія в результаті побудувала настільки успішний бізнес на нашому майданчику.

Ділові інтереси тепер змушують Epic Games наполягати на особливій угоді, але це не скасовує того факту, що правила в App Store однакові для всіх розробників, що робить його безпечним для всіх користувачів. Ми докладемо всіх зусиль для того, щоби спільно з Epic Games усунути порушення й повернути Fortnite в App Store.

Із заяви Apple

«Епіки» не стали нічого виясняти, а одразу подали позов до суду на Apple. У ньому вказано, що ніяких грошей компанія не хоче, а тільки покласти край монополії «яблука». Epic Games вважає, що Apple незаконно досягла монополії на двох ринках: дистрибуції додатків для iOS та платежів у них.

Засновник та головний редактор видання MacStories, яке орієнтується на опис продукції Apple, вважає, що «Епіки» суд програють, але по Apple це може доволі сильно вдарити, і вимусити відповідні органи уважніше придивлятися до можливих проблем із монополією.

Драма між Epic і Apple — логічне завершення того конфлікту, який назрівав місяцями. Не думаю, що Epic виграє суд. Але цей розгляд жахливо позначиться на репутації Apple і закладе основу для антимонопольних рішень. Нічим хорошим для Apple це не скінчиться.

Epic Games привертає увагу до проблеми й  у самому Fortnite. Там вийшла короткометражка Nineteen Eighty-Fortnite. Це пародія на «1984» — рекламний ролик Рідлі Скотта, за допомогою якого Apple просувала Macintosh. Відео обігрує сюжет однойменного роману Джорджа Оруелла.

У Fortnite-версії головний злодій виражений дуже чітко в його яблучній подобі. Після запису з’являється гештег #FreeFortnite та напис:

Epic Games кинула виклик монополії в App Store. У відповідь Apple заблокувала Fortnite на мільярдах пристроїв. Приєднайся до боротьби за те, щоб 2020 й не перетворився на «1984».

На цьому «пригоди» гри не закінчилися. Google також не дуже сподобалася така ідея Epic Games, а тому компанія також прибрала гру з Google Play. Причина абсолютно ідентична. Проте, компанія також додала, що на Android є й інші магазини додатків, у той час як з App Store ситуація в «Епіків» зовсім інша, й альтернативи вони не мали.

Epic Games вирішила не церемонитися, і подала на Google аналогічний позов, що й на «Яблуко». Схоже, далі буде гаряче…