Кіно, технології, ігри та інше у нашому телеграм каналі. Приєднуйся зараз

Ґеймдизайнер Far Cry 4 та AC 3 заявив, що стрімери мають віддавати відсотки доходів розробникам ігор, які показують

Усе через скандали, пов’язані з авторським правом на музику, що використовували стрімери.

Стрімер

Для того, аби розібратися в теперішній ситуації, потрібно згадати одну попередню. Три дні тому Twitch розіслав багатьом стрімерам попередження про те, що вони порушують авторські права, прослуховуючи музику під час трансляцій. Це пов’язано з тим, що за законами про авторське право, люди мають платити гроші, аби використовувати музику виконавців у своїх цілях.

Узагалі-то, користувачі розкритикували дії платформи. Проте, ґеймдизайнер Assassin`s Creed 3 та Far Cry 4 Алекс Гатчінсон вирішив стати на бік адміністрації Twitch. Більш того, він навіть запропонував деякі додаткові обмеження.

За його словами, такі ситуації демонструють, як працюють стрімери. Також він додав, що гравців має турбувати те, що вони транслюють ігри, за які не платили. Хоча, не всі ж стрімери отримують ігри від розробників, тож аргумент так собі. Йдемо далі — він заявив, що автори таких трансляцій роблять контент на чужій творчості, та і взагалі мали б платити ще й за це гроші.

Стрімери, стурбовані тим, що їх контент видаляють через те, що вони використовували музику, за яку не платили, повинні бути більш стурбовані тим фактом, що вони стрімлять ігри, за які вони теж не платили. Так і станеться, як тільки видавці вирішать ввести нове правило.

Насправді стрімери повинні платити розробникам і видавцям ігор, які вони транслюють. Вони повинні купувати ліцензію, як у будь-якому реальному бізнесі, і платити за контент, який вони використовують.

Алекс Гатчінсон

У коментарях користувачі нагадали, що такі трансляції тільки підіймають популярність ігор, які транслюються, і, відповідно, підвищують продажі. Але ґеймдизайнер не погодився, і заявив, що стрімери перш за все працюють на себе, а просування гри… Ну якось само виходить.

У більшості випадків трансляція гри допомагає тільки стрімеру. Люди включають їх «шоу», зроблене на основі контенту, за який вони не платили. Якщо для існування їх шоу необхідні ігри, то відсоток їх виручки повинен йти авторам тих ігор, які вони використовують.

Якщо стрімери вважають, що за ігри їм платити не треба, то нехай зроблять стрім без ігор — подивимося, як у них підуть справи. Вони не просувають гру. Вони ведуть власний бізнес. Так, іноді він навіть просуває ігри, але це не їхня справа.

Алекс Гатчінсон

Проте, користувачів це не переконало, і вони нагадали, що саме стрімери можуть, наприклад, повернути грі популярність. Як приклад узяли Among Us, яка вийшла у 2018-му, але пік популярності в неї настав тільки зараз.

Проти виступив навіть Шрайер, який привів приклад розробників, яким не платили роялті.

Зовні ідея хороша, але на ділі все куди складніше. Кажу з чужих слів, але деякі не заробляють і долара на стрімінгу, вони займаються цим заради веселощів. І де проходить межа? А що робити з безкоштовними іграми? А з іграми, які стали популярними саме ЗАВДЯКИ стрімінгу?

AOC’s Right Chancleta

Може, краще зверніть свій гнів на Twitch, який заробляє мільярди й належить компанії вартістю в трильйон доларів? Замість того, щоби карати дрібних стрімерів.

Adrian Smith

Не знаю, може, вас лають за те, що ви обурюєтеся такими речами у світі, де корпоративні топ-менеджери отримують по 30 мільйонів доларів у рік, а розробникам навіть не платять роялті. І вони в будь-якому випадку ніколи не побачили б цих грошей зі стрімінгу.

Jason Schreier

Якось дивно чути таке від творчого керівника Google Stadia. Узяти хоча б Minecraft, GTA 5, Roblox, Among Us: усі ці ігри такі популярні, тому що розробники підтримують стрімеров, а не навпаки.

Hagazo

Зараз Гатчінсон є засновником Typhoon Studios, яка належить Google. Ґеймдизайнер зі своєю командою працює над проєктами для Stadia. Деякі користувачі навіть вирішили «вдарити» по ньому його ж зброєю. Вони нагадали, що «він працює в компанії, яка робить гроші на даних, які також не платила».