Кіно, технології, ігри та інше у нашому телеграм каналі. Приєднуйся зараз

Маск представив оновлений чип для імплантації в мозок

Чиповане майбутнє стає все ближчим… Імплант допоможе лікувати важкі хвороби. Його вже тестують на свинях, а скоро перейдуть до людей.

Ілон Маск

Під час публічної презентації компанія Ілона Маска показала свій оновлений чіп Neuralink. Глава корпорації поділився результатами тестування його творіння. Нейроінтерфейс розміром із монету вдалося успішно вживити в мозок двох свиней. Найближчим часом Маск хоче випробувати свою розробку на людині.

Link
Link

Чип розміром 23 на 8 мм має назву Link. Маск порівняв його з попередньо версією. Сказав, що вона була надто громіздкою з його зовнішнім передавачем, який чіплявся за вухо. У новій версії вся електроніка вміщена в сам чіп.

Хвороби, які лікуватиме чіп
Link

За словами мільярдера, технологія призначена для лікування хвороб, таких як параліч, епілепсія, хвороба Альцґеймера, навіть травми спинного мозку. Презентація покликана знайти талановитих спеціалістів для роботи з проєктом, а не заради інвестицій.

Link
Link

Нейроінтерфейс автоматично вжилюватиме робот-хірург через череп, а підключатиметься він до гнучких ниток головного мозку. Пристрій непомітний, оскільки буде повністю прихованим і не відчуватиметься носієм. Це стане можливим завдяки тому, що Link зливатиметься з кісткою черепа і його не буде видно ззовні.

Маск запевняє, що імплантування чіпу триватиме не більш ніж годину, а в анестезії потреби немає. Пацієнт зможе піти додому в той же день після операції.

Оновлений чіп зможе транслювати музику і підєднуватися до інших пристроїв через Bluetooth. Активність мозку зчитується всередині чіпу. Дані з інтерфейсу й на нього передаються бездротовим зв’язком. Наразі розробляється додаток, який дозволяє керувати Link на відстані 10 метрів (сподіватимемося, що в такий спосіб нашим мозком ніхто не заволодіє). Заряджатиметься чіп за допомогою магнітної зарядки. Батареї пристрою вистачає на один день.

Link
Link

Мільярдер поділився успішними результати тестування Link. За два місяці до презентації в мозок двох свиней вживили чіпи цього виду.

Це як Fitbit з дротами у вашому черепі. Перед вами здорова та щаслива свинка з імплантом, який стоїть уже пару місяців і чудово працює.

Ілон Маск

Творець додає, що видалення імплантату також не зашкодить. Одній із піддослідних вийняли чіп. Тварина й далі почувається добре. Саме тому Neuralink за бажанням можна видаляти або ж оновлювати й це не матиме негативних наслідків.

Link

На презентації поки що продемонстрували тільки зчитування сигналів мозку. У майбутньому компанія хоче, аби чіп вмів ще й записувати дані з метою лікування людей.

У липні 2020 року винахід Маска оцінили як інноваційний продукт. Поточні тести показують максимальні оцінки в усіх категоріях. Тому компанія готується до перших тестів на людях. Також у майбутньому очікується отримання ліцензій та всіх необхідних дозволів.