😀

кіно, комікси, ігри та інше 24/7 у нашому телеграм каналі. Приєднуйся зараз

Ми на більше й не очікували: огляд фільму «Прокляття»

Нові герої, більш-менш нові сюжети та старі прийоми для залякування.

Фільм прокляття дивитися онлайн

Нове «Прокляття» — це не перезапуск франшизи, що стартувала у 2004-му (японськi оригінали ми тут не чіпаємо), а так званий «вбоквел» — історія про те саме прокляття з Японіі, яке перемістилось у маленьке місто в Сполучених Штатах. Як саме це сталося розкажуть у самому фільмі, дивитися попередні частини для розуміння сеттингу не потрібно.

Достатньо знати: якщо десь стається жахливий злочин, то це місце краще оминати десятою дорогою — інакше привиди причепляться ще й до вас. І вже не відпустять за будь-яких обставин.

Стрічка розказує про жінку-детектива, яка розслідує декілька смертей і в процесі стикається з чимось потойбічним. Як неочікувано, але смертей стає все більше і жінці потрібно знайти вихід із хибного кола, щоб усе це зупинити, а також врятуватися самій і захистити свою дитину. Звісно, для цього їй потрібно дізнатися що стало причиною нашестя привидів до таємничого будинку, і як детективна історія, «Прокляття» досить цікаве кіно. Проте як жахастик воно працює, м`яко кажучи, не ідеально.

Є багато способів налякати глядача. Це і скрімери під гучні звуки, й ефект «зловісної долини», і спроби психологічного тиску, коли людина настільки співчуває герою, що відчуває себе на його місці. Згадаємо й про очікування небезпеки, яке часто жахливіше за саму небезпеку («немає нічого страшнішого аніж закриті двері» — Альфред Гічгок).

Фільм прокляття дивитися онлайн

Хороший жахастик вміло жонглює цими прийомами, тримаючи в постійному напруженні з періодичними кульмінаціями. Гірше, якщо автори обмежуються чимось одним, у нашому випадку — лише скрімерами. До того ж настільки передбачуваними…., за умови, що ви дивились хоча б декілька подібних фільмів — ви наперед знатимете коли і як з екрану пролунає чергове «бу!».

Звісно, якщо жанр для вас абсолютно новий (або ви готові лякатися від кожного гучного звуку), це може справити враження. Однак все це було відпрацьовано десятиріччя тому.

Фільм прокляття дивитися онлайн

У новому «Проклятті» майже не залишилось фірмових фішок франшизи як-то потойбічне стрекотіння привидів, акцент на довгому волоссі та нелюдська пластики стрьомної дівчинки. Натомість нам пропонують більше крові та насилля, мерзотні кадри з несвіжими мерцями, та багато сцен із різаниною. Настільки багато, що фільм із жахастика майже перетворився на типовий слешер, який до того ж втратив своє обличчя.

І такий підхід теж має право на існування. Якщо ви йдете в кіно з дівчиною, яка буде лякатися та шукати у вас захисту в обіймах, шанси в «Прокляття» є. Однак якщо ви відносите себе до поціновувачів жанру й хотіли б побачити щось нове і вражаюче, то навряд чи вам сюди дорога. Краще передивіться японський оригінал.