😀

кіно, комікси, ігри та інше 24/7 у нашому телеграм каналі. Приєднуйся зараз

Перша перемога «Епіків»: пройшло засідання в справі Epic Games VS Apple

Проте, другої може й не бути, а користувачі «яблучної» продукції можуть на чималий час взагалі забути про Fortnite.

Epic Games VS Apple

Нещодавно пройшло перше засідання в справі Epic Games проти Apple. Проводилося воно у віддаленому режимі — у конференції Zoom. Суддя Івонн Ґонзалес Роджерс мала питання до обох сторін. Що «Епіки», що «яблуко» кидалися серйозними заявами на адресу опонента, але в підсумку якусь «перемогу» отримала тільки Epic Games. Хоча, на основну тему справи це взагалі ніяк не впливає.

Отже, тепер про все й по троху. Перш за все, суддя визнала, що цю ситуацію запустили саме «Епіки». Водночас у неї виникли питання до того, чому на App Store встановлено 30-відсотковий сервісний збір, адже платформа не має конкурентів, а тому не може втрачати прибуток від «протистояння» з іншими, отже не має підстав ставити таку високу планку.

Проте, це було лише одне з багатьох питань, і поки воно не вплинуло на загальний настрій справи. Більшою частиною на першому засіданні обговорювалася погроза Apple щодо видалення акаунтів розробників Epic Games зі своїх платформ. Оскільки це може просто «вбити» рушій Unreal Engine, а серйозних підстав для таких кроків у Apple не знайшлося, то суддя в цьому питанні стала на бік «Епіків». У підсумку після засідання суддя Роджерс видала наказ, яким заборонила «Яблуку» видаляти акаунти розробників Epic Games з платформ iOS та Mac.

Проте, підтримувати окремо Fortnite суддя поки не збирається. У питанні з цією грою поки ні до чого конкретного не прийшли. Нове засідання назначили на 28 вересня. Оскільки 28 серпня вже починається новий сезон у грі, то користувачі iOS не зможуть зайти в Fortnite, навіть якщо він і був завантажений у них раніше, оскільки оновлення їм не отримати, а без нього запуск неможливий.

Fortnite | Загружаемые программы Nintendo Switch | Игры | Nintendo

Поки суддя Роджерс ніяк не натякає на схильність у цьому питанні до тієї чи іншої сторони конфлікту. Вона згодна з тим, що Epic Games сама розпочала конфлікт, і має можливість зупинити його в будь-який момент. Водночас вона має питання й до Apple, оскільки цінова політика в них завищена як для платформи без конкурентів. Залишається чекати наступного засідання.