Кіно, технології, ігри та інше у нашому телеграм каналі. Приєднуйся зараз

Перші тести Інтернету Starlink від SpaceX Ілона Маска вже проведено

Показуємо конкретні дані зі SpeedTest: яка реальна швидкість космічного Інтернету Маска на даний момент?

Нещодавно SpaceX розпочала бета-тестування вже запущених супутників Starlink. Для цього всі учасники вимірювали швидкість підключення, його якість, та оцінювали взагалі життєздатність проєкту. Якщо трохи забігати наперед, то для супутникового підключення та ще й на ранньому етапі цифри доволі непогані.

Користувачі Reddit поділилися деякими тестами в сервісі SpeedTest. За їхніми даними, швидкість прийому даних складає від 35 до 60 Мб/с. Швидкість передачі ж складає від 5 до 17 Мб/с. Водночас пінґ може досягати від 30 до 90 ms.

Зазначимо, що перше покоління супутників HughesNet могло надати не більше 25 Мб/с, а пінг сягав показників у 500 mc. Також мережу Starlink ще значно розширять — SpaceX планує запускати 120 супутників на місяць.

Цифри, що ми бачимо зараз, мають стати тільки початком. Компанія планує досягти показників у 1 Гб/с та затримку у 25–35 mc. Вартість підключення до такого Інтернету поки не називається, але експерти оцінюють це в 100 доларів. Проте, одну станцію зв’язку можна буде використовувати на декілька домівок, тому вартість можна буде ділити.