😀

кіно, комікси, ігри та інше 24/7 у нашому телеграм каналі. Приєднуйся зараз

Підкомітет Конгресу США провів розслідування щодо Amazon, Facebook, Apple та Google

У підсумку всі чотири компанії були визнані монополістами. Здається, у Epic Games з’явився вагомий аргумент у суді проти Apple.

монополія

Підкомітет з антимонопольної політики юридичного комітету Палати представників Конгресу США випустив доповідь на 449 сторінок. Весь цей текст присвячений компаніям Amazon, Facebook, Apple та Google, та фактичним доказам того, що всі вони є монополістами у своїх сферах.

Контролюючи доступ до ринків, ці гіганти можуть обирати переможців і переможених по всій нашій економіці. Вони не тільки мають величезну владу, але і зловживають нею, стягуючи непомірні відсотки, нав’язуючи жорсткі умови контрактів і отримуючи цінні дані від людей і підприємств, які покладаються на них.

Простіше кажучи, компанії, які колись були невдалими стартапами, стали такими монополіями, які ми в останній раз бачили в епоху нафтових баронів і залізничних магнатів.

З доповіді підкомітету Конгресу США

Також у матеріалах сказано, що кожна з названих компанія має монопольну владу окремим сегментом технологічної сфери: Apple над розповсюдженням програмного забезпечення на пристроях iOS, Google на ринку загального онлайн-пошуку, Facebook на ринку соціальних мереж, Amazon над більшістю сторонніх продавців і багатьма постачальниками товарів.

Автори доповіді вважають, що Конгрес має замінити антимонопольне законодавство, аби відновити конкуренції в технологічних сферах. Рекомендації включають заборону домінуючим платформам входити в суміжні напрямки бізнесу. Наприклад, мова йде про купівлю Instagram чи YouTube.

Проте, доповідь розробляли демократи, тому тепер такі поради мають підтримати ще й республіканці, і тільки тоді можна буде говорити про вживання якихось заходів. Нагадаємо, що зараз із приводу монопольності деяких із цих компанії розгорається чимало скандалів. Наприклад, Epic Games уже деякий час судиться з Apple за їхні 30 % збору від платіжних операцій в App Store. Тепер «Епіки» зможуть посилатися на цю доповідь із фразами типу «ми ж казали, і не тільки ми так думаємо».