Geek.Informator.ua До сайту

Представник Міністерства цифрової трансформації України запропонував ввести механізм заборони деяких ігор

ігри

Заступник міністра в Міністерстві цифрової трансформації України Олександр Борняков на своїй сторінці в Facebook оприлюднив пост, у якому запропонував ввести механізм заборони комп’ютерних ігор, що можуть нашкодити національним інтересам держави. Поки ж цією публікацією він намагається дізнатися думку людей, тож ви можете сміливо переходити на його сторінку та залишати свої відгуки під його постом.

Поясню про що я… Візьмемо, до прикладу, частину відомої комп’ютерної гри Call of Duty, у сюжеті якої — умовна війна на Донбасі [мова йде про Warzone, де в основу видуманого Верданську лягло місто Донецьк, — Ред.]. Красива графіка, реалістичний сюжет і ми вже звикли до постійного протистояння РФ та США в кінематографі, іграх, і, можливо, добре, що про події в Україні та їхні наслідки знатимуть в усьому світі. Але проблема значно глибше. Не виключено, що завтра не з’явиться гра, у якій нам та нашим дітям будуть пропагандувати та нав’язувати неприйнятні речі, які ставитимуть під сумнів територіальну цілісність України. А дієвого механізму, який б заборонив її розповсюдження в нашій країні, — немає.

Олександр Борняков

Про всяк випадок уточнюємо — він не радить забороняти Call of Duty чи якусь з існуючих ігор. Мова йде про появу можливих тайтлів, де нас виставлять поганами, а агресорів із РФ — «освободітєлямі». Ну це так, як приклад.

За словами Борнякова, в Україні вже діє заборона на серіали та фільми, що суперечать національним інтересам, бо такі відслідковуються Мінкультом. Що ж до ігор, то схожого механізму в нас просто не має. При цьому замміністра вважає, що варто брати до уваги настільки розвинену індустрію, яка може доволі просто стати майданчиком для пропаганди.

Не буду лукавити, я сам палкий шанувальник комп’ютерних ігор та можу провести не одну годину з джойстиком у руках, коли маю вільний час. Але вважаю, що держава має мати можливість заборонити відеоігри, які пропагандують ліквідацію незалежності України або мають сюжет, пов’язаний із діяльністю держави-агресора, і вона представлена як позитивна.

Олександр Борняков

Ініціатива, насправді, не така вже й погана. На відміну від тих, хто просто кричить, що ігри зло, і їх треба заборонити, у даному випадку пропонується блокувати тільки ті, що справді можуть пропогандувати якусь фігню. Наприклад, якщо РФ зможе зробити гру про «визволення України шляхом введення військ» (знову ж таки, узагальнений приклад). Проте, підводних каменів тут купа. Щонайменше не забуваємо, що якщо такий механізм введуть, то не факт, що до комісії з визначення «небезпечних» ігор не потраплять люди, що кричать «ігри зло!». Далі, як зазначили коментатори під постом замміністра, заборона ігор може породити тільки додатковий інтерес до них, і люди підуть на торенти.