Заступник міністра в Міністерстві цифрової трансформації України Олександр Борняков на своїй сторінці в Facebook оприлюднив пост, у якому запропонував ввести механізм заборони комп’ютерних ігор, що можуть нашкодити національним інтересам держави. Поки ж цією публікацією він намагається дізнатися думку людей, тож ви можете сміливо переходити на його сторінку та залишати свої відгуки під його постом.
Про всяк випадок уточнюємо — він не радить забороняти Call of Duty чи якусь з існуючих ігор. Мова йде про появу можливих тайтлів, де нас виставлять поганами, а агресорів із РФ — «освободітєлямі». Ну це так, як приклад.
За словами Борнякова, в Україні вже діє заборона на серіали та фільми, що суперечать національним інтересам, бо такі відслідковуються Мінкультом. Що ж до ігор, то схожого механізму в нас просто не має. При цьому замміністра вважає, що варто брати до уваги настільки розвинену індустрію, яка може доволі просто стати майданчиком для пропаганди.
Ініціатива, насправді, не така вже й погана. На відміну від тих, хто просто кричить, що ігри зло, і їх треба заборонити, у даному випадку пропонується блокувати тільки ті, що справді можуть пропогандувати якусь фігню. Наприклад, якщо РФ зможе зробити гру про «визволення України шляхом введення військ» (знову ж таки, узагальнений приклад). Проте, підводних каменів тут купа. Щонайменше не забуваємо, що якщо такий механізм введуть, то не факт, що до комісії з визначення «небезпечних» ігор не потраплять люди, що кричать «ігри зло!». Далі, як зазначили коментатори під постом замміністра, заборона ігор може породити тільки додатковий інтерес до них, і люди підуть на торенти.
«У нас наказ від начальства», — поліція без називання причин закрила автокінотеатри «Мультиплекс» навіть у будні