Кіно, технології, ігри та інше у нашому телеграм каналі. Приєднуйся зараз

Спеціаліст з історичної реконструкції проаналізував Assassin’s Creed Valhalla на достовірність

Експерт спеціалізується саме на добі вікінгів, тому зміг прискіпливо знайти помилки розробників.

Журналісти видання VG247 вирішили дізнатися, наскільки ж нова Assassin’s Creed Valhalla збігається з історією. Для цього вони звернулися до одного з керівників спільноти The Vikings, яка займається історичними реконструкціями раннього Середньовіччя та спеціалізується на скандинавах тих часів.

Кріс Абрамс (той самий експерт) отримав лише декілька запитань за конкретними темами, але з його відповідей уже очевидно, що вигаданого в грі буде чимало. Наприклад, вікінги дійсно в бою могли намагатися діяти тихо та підкрадатися до ворогів, але робили вони це цілими загонами, а не поодинці.

Вікінги-нальотчики часто висаджувалися на берег на самому світанку — вони знали, що жителі села ще сплять або тільки прокидаються й не прийшли в себе. Скритність дає елемент несподіванки, і якщо діяти досить швидко, то можна перебити противників без втрат зі свого боку.

Історичні джерела підтверджують, що елементи таких атак використовували в різних великих битвах за часів вікінгів. Сторони намагалися отримати перевагу, непомітно обходячи стіну щитів із флангу й нападаючи на загін ззаду.

Кріс Абрамс

Окремо експерт виділяє архітектуру, що покажуть у грі. Справа в тому, що на скріншотах до гри ми бачимо кам’яні фортеці, які зовсім не характерні для Англії 873-го року. Будувати перші кам’яні споруди такого типу почали тільки після Нормандських завоювань у 11-му столітті.

Що стосується жінок-воїтелів, то тут історик не зміг дати остаточної відповіді. Експерти світу й досі сперечаються, чи були у вікінгів жінки-воїни. Проте, більшість усе ж схиляється до того, що деякі з них могли навіть вести за собою армії. На це вказують могили, у яких знайшли жіночі останки, поруч із якими була зброя та інші предмети, що вказують на «войовниче життя».