😀

кіно, комікси, ігри та інше 24/7 у нашому телеграм каналі. Приєднуйся зараз

Новини

Третя осіння презентація Apple: процесор M1, Mac Mini та нові MacBook Air та Pro

Від детальних характеристик нових пристроїв до їхньої вартості та дати появи на полицях магазинів.

Apple

Компанія Apple провела вже третю осінню презентацію під назвою One more thing. Цього разу мова пішла про комп’ютери та їхні оновлені складові.

Процесор M1

За даними «Яблука», компанія має плани на виробництво цілого сімейства чіпів для комп’ютерів. Першим із них стане саме M1 — процес із низьким енергоспоживанням, який створено за технічним процесом TSMC 5 нм.

8-ядерний пристрій поєднує декілька систем, що використовувалися на різних «яблучних» чипах, включно з контролером вводу-виводу, контролер Thunderbolt 4, чип безпеки Т2 та оперативну пам’ять. За таким же принципом побудовані SoC для смартфонів та планшетів.

За даними Apple, це найпотужніший чип з усіх, що робила компанія раніше. Вона також назвала його найбільш енергоефективним на ринку.

Материнська плата старих MacBook на Intel

Материнська плата MacBook Air на M1

Облаштованість SoC (системі на чипі) Apple M1

Графік продуктивності на ват енергії, що витрачається (CPU)

Apple додала, що вбудована в M1 графіка зараз є найпотужнішою вбудованою графікою на ринку та ще й одна з найбільш енергоефективних.

MacOS

За словами компанії, MacOS на комп’ютерах із новим процесором на 1,9 разів швидша, та може переходити до активного стану так само швидко, як і смартфони. Усе завдяки покращеній схемі роботи з оперативною пам’яттю — швидка оперативна пам’ять, якою користується система, розташована прямо в процесорі.

Adobe Lightroom для ARM буде доступною в грудні, а інші додатки з пакету Adobe — на початку 2021-го року.

Звичайні програми з MacOS, які поки не оптимізовані для ARM, запускатимуться через емулятор Rosetta, та можуть працювати навіть краще, ніж на нативних для них системах на Intel.

Також на Mac тепер нативно запускатимуться всі додатки та ігри для iPad та iPhone.

MacBook Air

Цей пристрій стане першим, який використовує процесор M1. Коштуватиме MacBook Air (M1) 999 доларів без врахування податків. Він матиме екран в 13 дюймів Retina, пасивне охолодження, 15 годин автономної роботи в браузері та 18 годин перегляду відео.

MacBook Air на процесорі М1

За даними компанії, ноутбук вийшов більш потужним, ніж 98 % усіх PC на Windows 10, проданих минулого року. Дизайн при цьому особливо не змінювали.

Mac mini

Apple також випустить нову версію Mac mini, що використовує M1. Коштуватиме вона 699 доларів (було 799). Модель використовує розігнану версію чипу, оскільки в десктопному корпусі є активна система охолодження.

Apple каже, що ця версія втричі потужніша, ніж попереднє покоління з 4-ядерним процесором. Графіку обіцяють у 6 разів швидше для роботи з фото- та відеоредакторами чи ігор.

Mac mini на процесорі M1

MacBook Pro

Пристрій з 13-дюймовим екраном та чипом M1 має стати в 5 разів потужнішим у питанні графіки та в 11 разів — у питання задач ШІ. Тут також вбудована розігнана версія процесору з активним охолодженням.

MacBook Pro працює на одному заряді 20 годин під час перегляду відео, а в браузері — 17 годин підряд. Apple також покращила систему мікрофонів. За її словами, тепер на них можна записувати подкасти та вокальні треки.

Коли з’являться та скільки коштуватимуть?

Усі три пристрої вже можна попередньо замовити. Вони з’являться в магазинах США наступного тижня, але нам доведеться почекати трохи довше. Офіційна вартість:

  • MacBook Air — 999 доларів. Спеціальна модель для освіти обійдеться в 899 доларів. Продажі починаються з 16 листопада;
  • MacBook Pro 13 — 1 299 доларів. Поставки починаються з 16 листопада.
  • Mac mini — 699 доларів.