Кіно, технології, ігри та інше у нашому телеграм каналі. Приєднуйся зараз

У США хочуть ввести кримінальну відповідальність за нелегальний стрімінг

За стрім можна буде навіть за ґрати загриміти, і стосується це абсолютно всіх.

стрімер

Законопроєкт у США про введення кримінальної відповідальності за онлайн-трансляцію матеріалів, що захищені авторським правом, подали ще на початку грудня. Проте, увагу на нього звернули тільки зараз.

Наразі за законами Штатів за традиційне піратство існує кримінальна відповідальність, а от за показ чогось в ефірі без дозволу правовласника — немає. Поки таке порушення класифікують як «дрібне». Тепер же стрімерів-порушників пропонують карати так само, як піратів. У найсерйозніших випадках порушник може «влетіти» на штраф на суму до 250 тис доларів, або навіть потрапити за ґрати на термін до 5 років.

Як це впливає на нас? Скажімо так, зі стрімами в майбутньому варто бути дуже обережними. Правовласники будуть подавати скарги на базі законів США, якщо, звичайно, самі проживають там, а тому й розглядати справи будуть за ними. Також чимало відомих стрімерів можуть втратити частину контенту, бо, давайте чесно, не всі на все мають дозвіл.

Якщо говорити про фільми, то все просто — трансляція картини для широкої аудиторії є таким самим порушенням, як і викладенням стрічки на піратському сайті. Проте, у ситуації з відеоіграми все складніше, і в деяких експертів є припущення, що правовласники тайтлів можуть використовувати цей закон проти стрімерів.

Система, яку вони пропонують, може працювати на прийнятному рівні доти, поки видавці задоволені тим, який контент виробляють стрімери. Але загроза чимось роздратувати правовласника є.

Що ще гірше, є безліч прикладів, коли видавець не володіє всіма складовими гри на 100 %, і найчастіше це стосується музики. Це дозволяє третім сторонам подавати скарги на порушення авторських прав у рамках DMCA. А якщо до таких порушень додати ще й загрозу кримінальної відповідальності, то для стрімерів усе стане ще небезпечніше.

Річард Гоуґ — юрист, фахівець у справах в області бізнесу

Окремо експерт зазначив, що закон не даватиме право розпочинати кримінальну справу через одну скаргу. Для цього потрібно втручання уряду, а, за словами юриста, раніше він це не дуже охоче робив, тож навряд-чи дуже захоче в майбутньому. Хоча, така ймовірність, безумовно, зросте, тож не варто сильно провокувати правовласників.