Довгі місяці вдома без новинок світового кінематографу важко переживав кожен прихильник попконового перегляду гучних прем’єр на великому екрані. Постійні переноси релізів змусили понервуватися як глядача, так і всіх учасників кіноіндустрії. Всі чекали славнозвісного «Тенету» від Крістофера Нолана. Вихід цієї стрічки мав покласти край застою. Так і сталося.
Поки одна частина глядачів досі намагається розібратися в іграх Нолана з інвертованою реальністю, інша – готова далі оцінювати роботи авторів великого кіно. Український продакшн не відстає і вже готовий парувати плоди своєї праці глядачеві.
Восени варто очікувати кілька українських прем’єр, які точно не залишать вас байдужими. Деякі з них представили на європейських фестивалях. Вони отримали нагороди та високі оцінки від журі. Отож, якщо підтримуєте українське – записуте дні релізу і гайда до кінотеатру.
Забуті
Другий повнометражний фільм української режисерки Дар’ї Онищенко. Прем’єра стрічки відбулася на Варшавському кінофестивалі. Україна ж побачила роботу Дар’ї на відкритті Київського міжнародного кінофестивалю Молодість.
Як живуть звичайні люди на окупованій території? Про це розповість фільм «Забуті». В центрі сюжету історія вчительки Ніни, яка не може виїхати з Донбасу. Вона чекає дня, коли війна нарешті закінчиться. Кульмінацією є її особисті відносити з хлопчиком-сиротою Андрієм. Він теж зіштовхується з несправедливістю та упередженим ставленням. Головні ролі виконують Марина Кошкіна, Данііл Каменський («Сторожова застава») та Василій Кухарський.
В трейлері нам демонструють сцену, в якій жінка у військовій формі обстрілює скульптури. Ця жінка – Марія Куліковська, відома українська художниця та скульпторка. Відеоперфоманс, на якому авторка розстріляла шість своїх скульптур, відтворює реальні події. В 2014 році в Донецьку бойовики захопили арт-центр сучасного мистецтва Ізоляція.
Прем’єра: 3 вересня
Червоний. Без лінії фронту
Фільм є екранізацією роману Андрія Кокотюхи. Це друга частина, яка є передісторією до подій картини 2017 року.
Події стрічки «Червоний. Без лінії фронту» розгортатимуться в 30-ті роки ХХ століття. Час, коли Перша світова війна вже завершилася, а Друга не почалася. Тоді за заході України точилася своя війна, яка ніколи не припинялася.
Як Данило Червоний став таким, яким ми побачили його ще три роки тому? Шлях від студента Кременецького ліцею до командира загону УПА покажуть нам творці «Червоного. Без лінії фронту».
Прем’єра: 29 жовтня
Атлантида
Артхаузне кіно від українського режисера Валентина Васяновича. Світова прем’єра стрічки відбулася на Венеціанському кінофестивалі. Там картина перемогла в програмі Горизонти – другого за значимістю конкурсу заходу. Після цього робота Васяновича зібрала чимало нагород і на інших світових кінофестивалях. Український продукт потрапив навіть в лонг-ліст премії Європейської кіноакадемії.
Сюжет картини: 2025 рік, Україна рік тому отримала перемогу у війні з Росією. Є одне але… Вся територія Донбасу непридатна для проживання та майже не підлягає відновленню. На тлі цілковитого спустошення двоє закохуються. Трейлер до фільму – це лише 19 секунд тиші. Бачимо двох людей немов через тепловізор, які обіймаютья.
За словами режисера, роздзинкою є актори, непрофесійні. Волонтери, парамедик, добровольці та ветерани Збройних Сил України.
Прем’єра: 5 листопада
Номери
Фільм-антиутопія у співрежисерстві двох український авторів Олега Сенцова та Ахтема Сеітаблаєва. Театралізована вистава знята як повноментажний фільм. Виглядає стрічка досить нетипово для українського кінематографу.
Це екранізація п’єси Олега Сенцова. Вона розповідає про світ Номерів, де панує цілковита диктатура. Суспільство змушене підкорятися Нулю – верховному правителю. Герої стрічки звикли жити за усталеними правилами та законами, але одного разу все зміниться…
Серед героїв з’явиться той, хто готовий піти проти правил, розпочати революцію, покласти край диктатурі.
Прем’єра: листопад
Земля блакитна, ніби апельсин
Документальне кіно про реальних людей, які живуть у «червоній зоні». Ця українська стрічка була представлена на американському фестивалі незалежного кіно «Санденс». Там гідно себе показала та забрала нагороду за найкращу режисуру. Це дебютна повнометражна картина української авторки Ірини Ціник.
Сюжет розповідає про сім’ю, яка живе на території воєнних дій. 36-річна жінка на ім’я Анна виховує чотирьох дітей. Попри недружню атмосферу навколо, сім’я намагається не сумувати та радіти життю. Вони не відмовляють собі у веселощах святкових традицій, грають на музичних інструментах та фільмують своє буденне життя на камеру.
Прем’єра: 26 листопада