Кіно, технології, ігри та інше у нашому телеграм каналі. Приєднуйся зараз

Українську студію, що випустила гру про Другу світову, звинуватили в пропаганді нацизму

Розробники гри, у якій Гітлер може влаштувати військовий парад на Червоній площі в Москві, уже відповіли на всі звинувачення.

strategic_mind

Нещодавно київська студія Starni Games випустила військову стратегію Strategic Mind: Blitzkrieg. У ній ґеймери беруть на себе керування військами нацистської Германію під управлінням Адольфа Гітлера. Задача гравця — перемогти СРСР.

Звичайно, такий проєкт не міг не зацікавити російських дипломатів, представників, так званих, ЗМІ, та взагалі всіх, хто звик десь та якось говорити про Україну. Телеканал «Росія 24» взагалі випустив про це окремий сюжет. У ньому «експерти» оглянули трейлер проєкту, подивилися за парадом Гітлера на Червоній площі, і в найкращих традиціях почали «гавкати» на всю Україну в цілому без «суду та слідства».

Starni Games вирішила також прокоментувати цю ситуації. Голово української студії розповів, що влада РФ дійсно погрожує їм кримінальною відповідальністю. Далі наводимо його слова повною цитатою, аби все виглядало саме так, як спробував передати автор звернення від розробників:

[…] Виявилося, що нашу гру згадали на російському телебаченні і звинуватили в пропаганді нацизму. Через це ми отримали безліч скарг на YouTube і Facebook від російських користувачів. Більш того, російський уряд загрожує нам кримінальною відповідальністю.

Від імені Starni Games я хотів би прояснити ситуацію. Ми у жодному разі не намагаємося пропагувати або прославляти нацистську ідеологію й беззастережно засуджуємо військові злочини, вчинені Третім Рейхом. У грі є елементи альтернативної історії: у разі програшу гравця показується відеоролик, у якому радянські танки беруть Рейхстаг, у разі ж його перемоги в одній із місій німецькі війська захоплюють Москву. Перемігши в битві за Москву ви дійсно можете побачити епізод з альтернативної історії — парад німецьких військ на Красній площі.

У нашій грі близько 90 хвилин відеороликів, і подивившись їх усі, ви переконаєтеся, що Гітлер і Герінг показані в них, як негативні персонажі, які віддають злочинні накази. Іншим дійовим особам доводиться постійно обирати між присягою й совістю, виконуючи накази фюрера. Більш того, у певний момент Гітлера вбивають учасники Опору. До того ж, гра повністю денацифікована — усе символи й зображення, заборонені законодавством (на кшталт «свастики»), були замінені денацифікованими символами.

Голова Starni Games

У будь-якому випадку, до розробників усе ще також залишилися питання й  у самих ґеймерів. Дехто вважає, що творці таки перестаралися, і вони не задоволені, що «виграти» можна тільки тоді, коли перемагає Гітлер.