Кіно, технології, ігри та інше у нашому телеграм каналі. Приєднуйся зараз

В Україні зняли короткометражку про козаків-ґеїв

Новий погляд на Запорозьку Січ, чи гонитва за «трендом»? У будь-якому випадку, таких козаків ви ще не бачили.

козаки

У суботу, 18-го липня, почалися зйомки короткометражної картини «Головна фортеця Січі» Євген Коршунова. Картина розповідає про козаків Запорозької Січі з нетрадиційною орієнтацією. Головну роль у картині виконав квір-модельєр Михайло Коптєв. Він також і створював костюми для фільму.

Не дивлячись на те, що мова йде про козаків, знімали фільм у Києві, та ще й тільки один день. Кажуть, що за основу короткометражки взяли інцидент, що відбувся в Запоріжжі у 2013-му році. Тоді місцеві представники ЛҐБТ об’єдналися в організацію «Ґей-Форум-Січ». Як не важко здогадатися, сучасні козаки були проти.

Режисер Євген Коршунов вважає, що історичним та культурним спадком України може користуватися будь-хто, і на це не впливає орієнтація.

Доводилося чути й читати, що за гомосексуальні зв’язки на Січі карали. А раз за них карали, отже, вони там були. І я вважаю неприпустимим, що ряд людей правих і традиціоналістських поглядів намагаються заборонити іншим громадянам України асоціювати себе з козаками.

Євген Коршунов

За сюжетом один із героїв проявляє гомосексуальну особистість, але його одразу починають критикувати та принижувати. Пізніше глядачі дізнаються, що він взагалі входить до деякої таємної спільноти, яка асоціює себе з козаками. Дізнавшись про ситуація, спільнота вирішує помститися.

Уся ця короткометражка — це частина проєкту Coming Out of Isolation 2.0. У рамках його проведення п’ять художників та художниць працюють над відеопроєктами, які показують нам різні аспекти життя ЛҐБТ+. Учавствують у ньому Яна Юачинська, Євген Коршунов, Олена Сіятовська, AntiGonna та Віталій Гавура. Організували проєкт фонд «Ізоляція» та «КиївПрайд».

Про дату виходу картини поки нічого невідомо. Проте, режисер пообіцяв, що до вересня все вже буде готово.